Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

100 dni do Air Show

Orliki Orlik

Do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023 pozostało 100 dni. Kto zaprezentuje się na radomskim niebie?

Air Show Radom już za równe 100 dni. Hasło przewodniczące temu wydarzeniu to „Niezwyciężeni w przestworzach”.

Hasło „Niezwyciężeni w przestworzach” nawiązuje do historii bohaterskiego przelotu kapitana pil. Stanisław Skarżyńskiego w 1933 roku, ale również do dzisiejszych polskich żołnierzy i lotników służących w Siłach Zbrojnych.

Podczas pokazów lotniczych AIR SHOW 2023 zobaczymy samoloty i śmigłowce pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych, samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, śmigłowce i transportowce C-130 i C-295M W AIR SHOW, atrakcją dla widzów będzie również najnowszy nabytek Sił Powietrznych – samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą.

Ponadto swoje umiejętności zaprezentują: Zespół Orlik z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, myśliwce F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Wystąpią najlepsi polscy lotnicy oraz wiele ekip z wojsk sojuszniczych.

Na radomskim niebie zobaczymy również „Latające ciężarówki” naszych Sił Powietrznych i litewski C-27J Spartan.

Więcej informacji o Air Show Radom 2023 możecie znaleźć na naszym portalu.

Impreza zostanie podzielona na część statyczną i dynamiczną. Dla miłośników militariów przygotowana zostanie wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także sprzęt, którym dysponuje szkolnictwo wojskowe.

Źródło: Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom