Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

15-latek kradł starszym kobietom torebki. Teraz stanie przed sądem dla nieletnich

Policja

15-latek kradł starszym kobietom torebki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że młodociany przestępca chciał dokonać kolejnej kradzieży. Zdecydowane działania kryminalnych z Komisariatu I mu to udaremniły.

W ostatnich dniach na terenie Radomia doszło do dwóch kradzieży torebek. W poniedziałek (20.11) mężczyzna podbiegł do 84-latki i wyrwał jej torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy. Podobna sytuacja miała miejsce we wtorek (21.11). Tym razem sprawca ukradł torebkę 87-letniej kobiecie. Na szczęście seniorkom nic się nie stało.

Już po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia policjanci ustalali sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą szybko wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa i we wtorek zatrzymali 15-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że chciał dokonać kolejnej kradzieży, ale zdecydowane działania kryminalnych z Komisariatu I mu to udaremniły.

Całość materiałów zebranych w tej sprawie zostanie przekazana do sądu dla nieletnich, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie nieletni.

Źródło: KMP Radom