Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Agresywny mężczyzna zatrzymany. Miał mieć przy sobie metalowy pręt

Policja

Do zdarzenia doszło na jednej z radomskich dzielnic. Agresywny mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla otoczenia dodatkowo dokonał zniszczeń w jednym z osiedlowych bloków.

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (20.01), na radomskiej dzielnicy Wacyn. Policjanci około godziny 20.40 otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny uszkadzającego barierki przy pomocy metalowego pręta.

Napadł na dwa sklepy w Kowali. Teraz stanie przed sądem

Jak jednak przekazał „Super Expressowi” jeden ze świadków zdarzenia nadpobudliwy agresor, był najprawdopodobniej także pod wpływem narkotyków, chodził po ulicy i zatrzymywał samochody, wymachując maczetą. Tej wersji jednak nie potwierdza radomska policja.

– Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję, szybko namierzyli sprawcę. Mężczyzna był agresywny i stawiał opór. Wobec niego użyto siły fizycznej, w postaci chwytu obezwładniającego. Następnie na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia. Decyzją lekarza 26-letni mężczyzna został umieszczony na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Radomiu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji III – relacjonował sierż. szt. Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zgodnie z Kodeksem karnym, każdy kto niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku cudzą rzecz, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na tę chwilę mężczyzna nie był jeszcze przesłuchany.