Kultura i rozrywka Radom i okolice

Amfiteatr zaprasza na spotkanie z radomskim alpinistą

Amfiteatr zaprasza na spotkanie z Radomskim Alpinistą. Radomianin opowie o swoich ostatnich wyprawach – na Manaslu, Ama Dablam i ekwadorskie wulkany.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę (10 grudnia) o godzinie 18:00. W sali Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 Karol Adamski opowie o swoich ostatnich wyprawach.

Gościem spotkania będzie Karol Adamski, radomski alpinista, himalaista i przewodnik górski z wieloletnim doświadczeniem, który niedawno wrócił z wyprawy na himalajski szczyt – Manaslu. Podczas rozmowy będzie można usłyszeć historie z próby zdobycia tej niełatwej góry – ekspedycja była pełna wyzwań i to o nich opowie gość spotkania. Słuchacze poznają także opowieści o ekspedycji na jedne z najwyższych na świecie ekwadorskie wulkany. Rozmowa zostanie wzbogacona o fotografie i filmy z wypraw.

Spotkanie poprowadzi Anna Dudziak, pasjonatka gór wszelakich – eksploruje polskie, niższe i wyższe szczyty i zaczytuje się w różnorodnej górskiej literaturze. Pomysłodawczyni pierwszego w Radomiu Festiwalu Górskiego. – pisze na swojej stronie Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury.
Warto przypomnieć że wejście na spotkanie z Karolem Adamskim jest darmowe.