O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Aplikacja pielgrzymkowa gotowa do pobrania

Aplikacja pielgrzymkowa jest już gotowa do pobrania. Została pozytywnie zweryfikowana przez „Sklep Play” oraz „App Store”.

Jak informuje w rozmowie z Radio Plus ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor radomskiej pielgrzymki na Jasną Górę można już zainstalować aplikację Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. Będzie ona pomocna dla osób pielgrzymujących fizycznie i duchowo na Jasną Górę. Udostępniono tam informacje o grupach, ich charakterystyce, oraz o zapisach. Podano trasy, którymi grupy będą szły i miejsca ich noclegów. Organizatorzy poszczególnych grup będą te informacje systematycznie uzupełniać.

W aplikacji znajduje się także regulamin pielgrzymki, dostęp do mediów pielgrzymkowych, materiały formacyjne: Liturgia Słowa na dany dzień pielgrzymowania, modlitwy, śpiewnik pielgrzymkowy, konferencje, rozważania różańcowe i na Drogę Krzyżową. Jest również skrzynka z intencjami.

Aby pobrać aplikację potrzebne jest urządzenie z systemem Android, lub iOs.

Aplikację można pobrać za darmo poprzez:

Możliwe jest również pobranie jej za pomocą kodu QR umieszczonego w dolnej części plakatu pielgrzymkowego.

Pątnicy diecezji radomskiej będą pielgrzymować na Jasną Górę po raz 45. Wyruszą do Częstochowy w niedzielę 6 sierpnia, dotrą na miejsce  w niedzielę 13 sierpnia. W sumie będzie szło 37 grup. Będą pielgrzymować w pięciu kolumnach: I Radomskiej, II Radomskiej, III Skarżyskiej, IV Starachowickiej i V Opoczyńskiej. Pielgrzymka radomska należy do największych w Polsce.

Zapisy są prowadzone w parafiach.

 

 

Źródła: radioplus.com.pl  / apps.apple.com

Foto: diecezja.radom.pl