Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Areszt dla sprawców rozboju – wśród nich córka pokrzywdzonego

Policja

Areszt dla sprawców rozboju – wśród zatrzymanych znalazła się córka pokrzywdzonego. Ujętym przedstawiono zarzut rozboju.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca w jednym z mieszkań w Radomiu, ale policjanci otrzymali informacje o tym przestępstwie dopiero po jakimś czasie i wtedy natychmiast interweniowali funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Radomiu.

65-latek został zaatakowany w mieszkaniu przez troje napastników, którzy doprowadzili go do stanu bezbronności kopiąc i uderzając, a następnie zabrali mu m.in. pieniądze. Łupem przestępców padły również inne przedmioty m.in. telefon, tablet, wkrętarka o wartości w sumie ponad 1000 złotych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 3 osoby, dwóch mężczyzn w wieku 43 i 44 lat oraz 42-letnią kobietę – córkę pokrzywdzonego. Zatrzymani to mieszkańcy Radomia i wszyscy trafili do policyjnej celi.

Następnie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju. Dodatkowo 44-latek odpowie za przywłaszczenie mienia.

Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Radomiu zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Radom