Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Areszt w związku z podpaleniem samochodu i grożeniem śmiercią

Do tymczasowego aresztu trafił 38-latek, który na terenie jednego z gospodarstw sadowniczych w pow. grójeckim (Mazowieckie) podpalił znajdujący się tam samochód ciężarowy. Podpalacz wcześniej groził właścicielce pojazdu pozbawieniem życia – poinformowała w środę PAP grójecka policja.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik, w niedzielę policjanci z Warki zostali powiadomieni o pożarze samochodu w miejscowości Dębnowola.

– Nieznany sprawca dokonał podpalenia kabiny ciężarówki DAF zaparkowanej na terenie gospodarstwa sadowniczego – powiedziała rzeczniczka. Wartość strat oszacowano na 120 tys. zł.

W wyniku dalszych czynności ustalono, iż ogień mógł podłożyć 38-latek, który wcześniej groził pokrzywdzonej śmiercią. Mężczyzna tymczasowo przebywał pod Warką, gdzie pracował w innym gospodarstwie sadowniczym. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnionego przestępstwa, ale nie złożył wyjaśnień.

Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył uszkodzenie mienia, drugi – kierowania gróźb karalnych. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za uszkodzenie mienia oraz groźby karalne 38-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mark/