Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024

Artur Standowicz zaprosił Radosława Witkowskiego na debatę w Urzędzie Miejskim

Artur Standowicz podsumował bieżące sprawy. Kandydat na prezydenta Radomia zaprosił Radosława Witkowskiego, obecnego prezydenta miasta na debatę oraz wypowiedział się na temat wczorajszej wizyty ministra kultury w naszym mieście.

We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku na placu Corazziego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Artur Standowicz, kandydat na prezydenta Radomia podsumował bieżące sprawy.

Kandydat na prezydenta Radomia poruszył temat debaty, wizyty ministra Sienkiewicza w Radomiu oraz działań prezydenta Witkowskiego.

Artur Standowicz poinformował w trakcie spotkania, że zaprosił Radosława Witkowskiego na debatę w Urzędzie Miejskim. Co ciekawe, spotkanie ma odbyć się jutro.

– Zaproponowałem panu prezydentowi spotkanie z radomianami i mediami jutro we środę o godz. 19:00 u pana prezydenta w urzędzie, w sali naprzeciwko jego sekretariatu. Nie będzie miał daleko, zaledwie kilka kroków. Radomianie tego oczekują i może skończmy z tymi unikami

mówił Artur Standowicz.

Następnie kandydat na prezydenta Radomia poruszył temat wizyty ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza w naszym mieście. Przypomnijmy, że wizyta miała związek z modernizacją sali koncertowej ROK.

– Wczoraj przyjechał do naszego miasta minister kultury. Spodziewaliśmy się dobrych informacji o miastotwórczych projektach jakie ministerstwo zamierza w Radomiu ulokować czy jakie zamierza wesprzeć. Nic takiego miejsca jednak nie miało. Dowiedzieliśmy się, że podział na Polskę A i Polskę B cały czas funkcjonuje w sposobie myślenia decydentów w stolicy. Okazuje się bowiem, że pan minister mówi żebyśmy zapomnieli w Radomiu o budowie filharmonii. Nam wystarczy remont sali koncertowej. Zamiast miastotwórczych inwestycji na miarę naszych oczekiwań mamy się zadowolić remontem. Co więcej pan minister uważa, że pan Witkowski nie jest w stanie wybudować filharmonii oraz zbudować dużej orkiestry, bo powiedział, że mielibyśmy słabą filharmonię. On już to wie. Jaka to „laurka” dla pana Witkowskiego? Ocenę zostawiam Państwu

poinformował kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

– Jeżeli to jest przykład dobrej współpracy, to w mojej i nie tylko mojej ocenie słabo to wygląda. Poza tym wyszło na to, że pan Witkowski nie ma pomysłu na radomską kulturę. Ja będę proponował panu ministrowi kultury i innym ministrom ambitne projekty, zabiegał o ich realizację z wykorzystaniem środków rządowych i samorządowych. Epicentrum Kultury czyli budowę nowej multimedialnej biblioteki, MDK i centrum multimedialnego dla młodzieży to jest taki właśnie ambitny projekt

dodał.

Ponadto Artur Standowicz powrócił do tematu sadzenia drzew po wygranych wyborach.

– Wrócę jeszcze do mojego pomysłu posadzenia tylu drzew ilu mieszkańców ma nasze miasto. To jeden z moich sztandarowych projektów. Widzę, że pan Witkowski próbuje mnie naśladować. Dziękuję, bo naśladownictwo to najwyższa forma uznania. Jaka jest między nami jednak różnica? Ja mówię Radomianom, że wybetonowany przez pana Witkowskiego Radom zmienię w zieloną i przyjazną przestrzeń jako nowy prezydent Radomia. Tymczasem pan Witkowski zazielenienie naszej wybetonowanej miejskiej przestrzeni chce przerzucić na mieszkańców. Rozdaje drzewka, żeby mieszkańcy sami sobie je zasadzili. Co dalej? Rozda pan 1000 betoniarek żeby sami mieszkańcy załatali sobie dziury w drodze? Prezydent Miasta ma za zadanie rozwiązywać problemy miasta a nie przerzucać ich wykonanie na mieszkańców. Chyba, że panu już absolutnie niczego się nie chce

przekazał Artur Standowicz, kandydat na prezydenta Radomia.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów samorządowych, w której zmierzy się Radosław Witkowski oraz Artur Standowicz odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku.