:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C umiarkowane opady deszczu

Rowerzyści zainaugurowali sezon

Informacje z Radomia i okolic , Rowerzyści zainaugurowali sezon - zdjęcie, fotografia

W sobotę na pl. Konstytucji 3-go Maja oficjalnie zainaugurowano radomski sezon rowerowy. Na fanów jednośladów czekało mnóstwo atrakcji, w tym zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami. Nextbike, operator Radomskiego Roweru Miejskiego zapewnił m.in. vouchery do wykorzystania przez użytkowników systemu. Fani historii mogli także odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów.

 

W sobotnie popołudnie centrum Radomia należało do rowerzystów, którzy oficjalnie zainaugurowali sezon. - Trwają kampanie mające na celu uświadomienie o zagrożeniach istniejących na drogach. Ten temat powrócił także w sobotnie popołudnie podczas radomskiej inauguracji sezonu rowerowego – podkreślał Grzegorz Janduła. Policjanci mazowieckiej drogówki przeprowadzili działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs. w Radomiu każdy zainteresowany mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także oznakować rower.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali gry i zabawy z nagrodami oraz konkursy sprawnościowe na rowerach. 

Specjaliści wraz z radomskimi "Sprężystymi" doradzali jak przygotować rower do rozpoczynającego się sezonu. Fani historii mogli ponownie odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów, który był zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. - Projekt będzie już na stałe dostępny dla radomian, a wkrótce jego zbiory znacznie się powiększą - zdradza prezes MOSiR-u.

Organizatorem sobotniej imprezy byli Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści.

 

Źródło i foto: UM Radom

Rowerzyści zainaugurowali sezon komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się