:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

20 mln zł na oddział rehabilitacji i kierunek lekarski. Tego chce PiS w budżecie miasta [FOTO]

W związku ze zwołaniem na 15 stycznia drugiej sesji budżetowej, parlamentarzyści PiS zaapelowali do prezydenta Radosława Witkowskiego o zabezpieczenie w tegorocznym budżecie miasta środków na budowę oddziału rehabilitacyjnego oraz na rozwój kierunku lekarskiego.

 

- Bezsprzeczne jest to, że oddział na ul. Giserskiej jest oddziałem, który wymaga przeniesienia do starego budynku ginekologii. Środki na dokumentację zostały przez nas zabezpieczone w roku 2014. W roku 2015 została ona wykonana. Czas na to, żeby zrealiozować tą inwestycję - mówi poseł Anna Kwiecień. 

Parlamentarzystka przypomina, że w ciągu 8 lat rządów prezydenta Andrzeja Kosztowniaka udało się zrealizować w szpitalu inwestycje na poziomie 120 mln zł. 36 mln zł stanowiły środki zewnętrzne, resztę wkład własny. W ramch tych pieniędzy został wyremontowany blok operacyjny, powstał pawilon ginekologiczno-położniczy, wyremontowano i doposażono zakład radiologii, zabezpeczono środki na zakup nowego tomografu oraz doposażono oddział opieki długoterminowej. 

Zdaniem posłanki usytuowanie oddziału na ul. Giserskiej generuje dodatkowe koszty dla samego szpitala. 

- Przeniesienie do budynku po starej ginekologii, po wyremontowaniu i dobudowaniu dwóch kondygnacji polepszyłoby zarówno jakość świadczonych usług w tym oddziale, jak i zmniejszyłoby koszty działalności bieżącej. Dzisiaj pacjenci muszą być dowożeni, choćby na badania radiologiczne do głównego budynku szpitala, są dowożone posiłki, zatrudniana jest dodatkowa ochrona. Jest szereg kosztów w tym oddziale, które pogarszają jego rentowność - tłumaczy Anna kwiecień.

Na realizację tego zadania potrzeba 15 mln zł z tegorocznego budżetu. 

Posłowie zwracają się także do prezydenta Witkowskiego, aby w projekcie budżetu na 2018 rok znalazło się 5 mln zł na rozwój kierunku medycznego.

- Medycyna jest taką nauką, która determinuje rózwój różnych kierunków, a tym samym całej uczleni. Apelujemy do prezydenta o wpisanie tych 5 mln zł do budżetu oraz jako do tego, który naszym zdaniem powinien zwrócić się do marszałka województwa mazowieckiego o wspracie tej inwestycji. Przypomnę, że będzie to druga medycyna na Mazowszu - mówi poseł Andrze Kosztowniak. 

Apele parlamentarzystów PiS dotyczą kwoty 20 mln zł. 

- Oczekujemy, ze prezydent autopoprawką zgłosi je do budżetu miasta. Jeżeli tego nie uczyni, poprosimy naszych radnych o zgłoszenie stosownych poprawek - zapowiada przewodniczący radomskich struktur PiS Wojciech Skurkiewicz.


20 mln zł na oddział rehabilitacji i kierunek lekarski. Tego chce PiS w budżecie miasta [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się