:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

5 mln zł dla wydziału lekarskiego [FOTO]

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzyma 5 mln zł na budowę i wyposażenie laboratoriów wydziału lekarskiego. Taką kwotę obejmuje poprawka do budżetu państwa zgłoszona przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

 

Poprawka do budżetu państwa na rok 2018 została zgłoszona w pierwszym czytaniu i zyskała aprobatę komisji. 

- Wspieramy rozwój naszej uczelni, a ponieważ kierunek medyczny jest jednym z droższych, te pieniądze są bardzo potrzebne - mówił podczas konferencji poseł Marek Suski. - Rektor, kiedy występowaliśmy o przyznanie tego Wydziału dla radomskiej uczelni, zapewniał, że są pieniądze. Ostatnio jednak na radzie patronackiej, dowiedziałem, że tych pieniędzy brakuje. Staramy się pomóc, żeby ta uczelnia mogła się rozwijać i żeby nie stracić szansy, jaką dostaliśmy od rządu Prawa i Sprawiedliowści. 

Poseł Anna Kwiecień podkreśliła, że mamy w Polsce ogromny niedobór specjalistów.

- Każdy kierunek lekarski w w naszym kraju jest bardzo ważny, a uruchomienie go w Radomiu wpisuje się w politykę Prawa i Sprawiedliwości związaną z reformą służby zdrowia - mówiła parlamentarzystka. 

Na zakończenie poseł Marek Suski podziękował wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przychylność dla tej poprawki. 

 

Małgorzata Stasiak

5 mln zł dla wydziału lekarskiego [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2017-12-07 20:32:23

    Jeżeli sam Marek Suski zatroszczył się o wydział lekarski na naszym Uniwersytecie to o jego przyszłość jestem spokojny:)

Dodajesz jako: Zaloguj się