:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

72. rocznica Powstania Warszawskiego - Apel MWS

Felietony, rocznica Powstania Warszawskiego - zdjęcie, fotografia

Do tradycji Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej należy zabieranie głosu w przeddzień doniosłych historycznych wydarzeń i rocznic.
1 sierpnia w Warszawie i w całej Polsce uczczona zostanie 72 rocznica bohaterskiej Armii Krajowej, która chwyciła za broń stając do walki o Warszawę.
1 sierpnia 1944 roku jest jedną z najpiękniejszych a zarazem najtragiczniejszych kart w kalendarzu naszych narodowych dziejów. Odwaga, heroizm, poświęcenie i ofiara a z drugiej strony klęska, brak szans na zwycięstwo, zagłada.
Dzień 1 sierpnia obchodzimy wspólnie uczestnicząc w mszach za dusze poległych i pomordowanych Warszawiaków, apelach, koncertach oraz innych wydarzeniach, które są organizowane przez instytucje państwowe i samorządowe.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest świętem, które ma również za zadanie kształtować postawy patriotyczne młodego pokolenia. To ono powinno przejąć po nas świadectwo, pamięć i prawdę o bohaterach 1944 roku.
Dlatego łączmy się tego dnia wspólnie ze środowiskami kombatanckimi. Nie dzielmy nikogo na „lepszych” i „gorszych”, tworząc sztuczne podziały, wokół obchodów jednej z najważniejszych narodowych rocznic. Jeżeli tego nie potrafimy, uszanujmy przynajmniej wolę żyjących bohaterów Powstania Warszawskiego, których zawsze stawiamy za wzór dla nas samych i przyszłych polskich pokoleń.
Zarząd Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

72. rocznica Powstania Warszawskiego - Apel MWS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się