:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego na modernizację ulic w Szydłowcu

Inwestycje, budżetu województwa mazowieckiego modernizację Szydłowcu - zdjęcie, fotografia

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu gminie Szydłowiec pomocy finansowej w wysokości 800 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego w Szydłowcu. Dzięki temu powstaną dogodne drogi dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa oraz Artur Ludew, burmistrz Szydłowca wraz z skarbnikiem Iwoną Czarnotą.

 

Dofinansowanie z budżetu województwa pozwoli na zmodernizowanie łącznie 500 m obydwu dróg. Ulice nie tylko prowadzą do znanej szydłowieckiej placówki kulturalnej, ale są to też ważne trasy turystyczne, które łączą się z drogą wojewódzką nr 727 prowadzącą z Szydłowca do Przysuchy oraz drogą ekspresową S7 relacji Warszawa-Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ich modernizację 800 tys. zł.

– Cieszę się, bo to bardzo ważna inwestycja, która ułatwi życie mieszkańcom Szydłowca i przyjezdnym. Jest to droga położona w centrum Szydłowca, która zdecydowanie wymaga remontu i przebudowy. Równocześnie zyskujemy lepszy dojazd do siedziby naszego muzeum, a to istotne dla turystów i odwiedzających tę placówkę – zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Źródło i foto: mazovia.pl

800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego na modernizację ulic w Szydłowcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się