:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje w Radomiu 80 mln zł [FOTO]

Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje 80 mln zł w rewitalizację budynku po dawnej siedzibie Fabryki Broni w Radomiu. Docelowo ma powstać tam Centrum Usług Biznesowych.

 

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło program pilotażowy, adresowany do kilkunastu polskich miast, który ma pomóc w rozwinięciu sektora Centrum Usług Biznesowych. O szczegółach przedsięwzięcia mówili dziś parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. W konferencji prasowej udział wzięli: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, a także posłowie ziemi radomskiej Anna Kwiecień oraz Andrzej Kosztowniak. 

- W wielu miastach W Polsce, które są wielkości Radomia, rozwijają się nowoczesne inwestycje, jednak w Radomiu z niewiadomych przyczyn te inwestycje rozwijać się nie mogą. Trzeba temu miastu nieco pomóc, bo obecne władze chyba nie zbyt dobrze sobie z tym radzą. Mają doskonały potencjał, jakim jest samo miasto, położenie przy szlakach komunikacyjnych, pięć uczelni wyższych, kształcących na kierunkach inżynieryjnych, także w językach obcych, stąd tutaj nasza obecność - rozpoczęła minister Jadwiga Emilewicz. 

W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 2 tys. Centrów Usług Biznesowych, w których zatrudnionych jest ok. 300 tys. pracowników. 

- To są ciekawe inwestycje, bo tworzą atrakcyjne, wysoko płatne miejsca pracy. Dzięki tego typu inwestycjom mieszkańcy, głownie młodzi absolwenci nie muszą emigrować, tylko mogą dostać wysoko płatną pracę na miejscu - argumentowała Jadwiga Emilewicz. 

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze stowarzyszeniami, skupiającymi Centra Usług Biznesowych w Polsce, przeprowadziło audyt kilkunastu miast, tzw. miast drugiej prędkości, w których mogą się pojawić Centra Usług Biznesowych. Jednym z nich jest Radom. Podstawowym warunkiem powstania tego typu centra w naszym mieście jest utworzenie przestrzeni biurowej klasy A.

- Radom nie wykorzystuje swojego potencjału, ponieważ w Radomiu nie pojawił się w ciągu ostatnich czterech lat ani jeden biurowiec klasy A, co jest podstawowym warunkiem dla potencjalnych inwestorów z tego sektora. Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała o inwestycji na poziomie 80 mln zł po to, aby te zostawione sobie hale poprzemysłowe przekształcić w biurowiec klasy A - podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii.

Z kolei wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz poinformował o tym, że program zakłada stworzenie pomieszczeń biurowych o powierzchni 14 tys. m2 w obiekcie, w którym znajdzie pracę 2 tys. osób.

- To wielki potencjał tego miejsca i wielka możliwość rozwoju naszego miasta. Dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu znów będziemy dumni z tego obiektu. Dziś musimy inwestować również w takie miejsca, a lokalny samorząd musi wspierać inicjatywy ze strony agencji rządowych. Powtórzę to po raz kolejny: Radom nie może się obrażać na środki które proponuje dziś rząd Prawa i Sprawiedliwości - podsumował Wojciech Skurkiewicz.

Prace przy rewitalizacji budynku po dawnej siedzibie Fabryki Broni mają się rozpocząć w przeciągu najbliższych miesięcy.


Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje w Radomiu 80 mln zł [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się