:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Air Show nie będzie. MON wycofuje się z przedsięwzięcia [FOTO]

W czwartek, 1 czerwca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta ws. pokazów lotniczych Air Show 2017. Jak poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski, MON nie dotrzymało słowa i wycofało się z tego przedsięwzięcia.

 

W czwartek rano do sekretariatu Prezydenta Miasta Radomia wpłynęło pismo z Ministerstwa Obrony Narodowej, informujące, że przedstawiciele MON i wojska nie dostali upoważnienia od Antoniego Macierewicza do uczesnictwa w dzisiejszej sesji.

- Jest nam przykro, że strona wojskowa, która od wielu miesięcy mówiła tak temu przedsięwzięciu, nie pofatygowała się na dzisiejszą sesję, aby osobiście poinformować o swojej decyzji - podkreślał prezydent Witkowski.

Minister natomiast zezwolił na organizację jednodniowych pokazów lotniczych w formie piknika, w których wezmą udział wyłącznie polskie ekipy.

Prezydenta zaapelował również do radnych, by w swoim stanowisku podkreślili, że nasze miasto jest gotowe na organizację Air Show 2018.

W imieniu rajców stanowisko przedstawił radny Wiesław Wędzonka. Oto jego treść:

„Rada Miejska z ubolewaniem przyjmuje decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej, które mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zdecydowało się na organizację w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017. Pragniemy podkreślić, że ta impreza zawsze miała i wciąż ma ogromne znaczenie. To prawdziwe święto lotnictwa, w którym władze miasta każdorazowo uczestniczyły, wspierając organizatorów Air Show. Jesteśmy przekonani, że wysoka ranga imprezy to rezultat dobrze układającej się współpracy miasta z Dowództwem generalnym Sił Zbrojnych.

W trosce o światową rangę pokazów lotniczych w Radomiu oraz o wizerunek miasta, radni rady Miejskiej w Radomiu uznają, że jednodniowe pokazy lotnicze w formie proponowanej przez stronę wojskową nie odpowiadają oczekiwaniom mieszkańców Radomia i pasjonatów lotnictwa.

Jednocześnie Rada Miejska deklaruje wole dalszej współpracy na rzecz organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu w 2018 roku."

Stanowisko zostało przyjęte. Za było 14 radnych, 0 było głosów przeciw i 0 wstrzymało się od głosu,

W głosowaniu nie brał udziału przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik. 

 

Małgorzata Stasiak

 


Air Show nie będzie. MON wycofuje się z przedsięwzięcia [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2017-06-01 19:36:29

  Antonii WODZEM NIECH ŻYJE NIECH ŻYJE.

 • gość 2017-06-01 19:37:54

  Na pierwszym planie Opole teraz Radom no i w pi.....du wylądował

 • gość 2017-06-01 19:40:06

  Hańba tylko PIS tak potrafi zablokować

 • gość 2017-06-01 21:09:45

  Ten lepszy sort wiedział zapewne,że nie będzie pokazów.Antonio obiecał Air Show i zrobił z nas wariatów.No cóż i stało się historia z Opolem lubi się powtarzać

 • Gość - niezalogowany 2017-06-01 22:32:59

  Moi kochani air show odbędzie się tylko pewnie w innym miescie tak jak opole w Kielcach

 • gość 2017-06-02 07:44:53

  No cóż po Opolu czas na Radom http://natemat.pl/209437,najpierw-opole-teraz-radom-padla-kolejna-duza-impreza-tym-razem-przez-macierewicza

Dodajesz jako: Zaloguj się