:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Artur Standowicz: Niepokojąco wolny postęp prac na alei Wojska Polskiego

Ważne, Artur Standowicz Niepokojąco wolny postęp Wojska Polskiego - zdjęcie, fotografia

Wicewojewoda Artur Standowicz przedstawił raport z postępu prac na alei Wojska Polskiego i zaapelował do prezydenta Radomia o większe zaangażowanie w sprawę.

– Co miesiąc pan prezydent raportuje nam aktualny stan realizacji robót budowlanych. Niepokojące jest to, co wynika z tych raportów. Z raportu przesłanego na wrzesień roboty rozbiórkowe stanowiły 0%, roboty drogowe-1%, roboty mostowe-1%, roboty instalacyjne-0%. Już ten raport wrześniowy pokazywał pewne w naszej ocenie opóźnienia w realizacji inwestycji, ale czekaliśmy na ten raport październikowy. W raporcie tym czytamy, że na dzień podpisania raportu zostało wykonanych 0% robót rozbiórkowych, 2% robót drogowych, 5% robót mostowych i 0% robót instalacyjnych. Nasze duże zaniepokojenie budzi fakt, że te postępy prac idą w naszej ocenie bardzo powoli – powiedział wicewojewoda.

Zgodnie z umową, w 2018 roku prezydent Radomia musi złożyć wnioski na dofinansowanie prac, których koszt wyniesie ponad 28 milionów złotych. O pierwszą transzę – 10 milionów wnioskować ma do końca listopada, o drugą – 18 milionów – do połowy grudnia.

– Do 14 grudnia tego roku zgodnie z zapisami w umowie prezydent Radomia musi przedłożyć wniosek o ostatnią transzę płatności i mamy do wydania w tym roku w Radomiu z dotacji rządowej, z tych 93 mln zł na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego - 28 mln 320 tys. zł – poinformował Artur Standowicz.

Wicewojewoda wyraził także zaniepokojenie, że przetargi i roboty budowlane ruszyły zbyt późno. Wyraził nadzieję, że to nie spowoduje, że przepadnie część pieniędzy z rządowego dofinansowania.

– Na początku tego roku, w lutym, parlamentarzyści PiS a także wojewoda namawialiśmy pana prezydenta do jak najszybszego ogłoszenia przetargu biorąc pod uwagę tą ogromną kwotę, jaka na ten rok jest do wydania, nie czekając na podpisanie umowy z wojewodą. Jest to działanie jak najbardziej możliwe i prawnie dozwolone. Prezydent nie chciał w tą stronę pójść. Umowa z wykonawcą została podpisana w czerwcu i z niezrozumiałych przyczyn przez dwa miesiące na budowie się nic nie działo. Pan prezydent podjął decyzję, że roboty budowlane zaczną się po Air Show. Jest to zadziwiająca strategia, bowiem i tak na Air Show aleja Wojska Polskiego jest zamknięta, tam odbywa się ruch tylko uprzywilejowanych samochodów. Więc myślę, że było to do pogodzenia. Tym bardziej, że obecnie wykonywane prace odbywają się przy otwartej dla ruchu ulicy. Mamy nadzieję, że nie będzie to skutkowało niepodjęciem środków z budżetu państwa. Apeluję do pana prezydenta, żeby osobiście zajął się tą inwestycją – powiedział wicewojewoda Artur Standowicz.


Artur Standowicz: Niepokojąco wolny postęp prac na alei Wojska Polskiego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-08 17:50:37

    Zaczyna się grilowanie

Dodajesz jako: Zaloguj się