:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Będzie sesja nadzwyczajna ws. al. Wojska Polskiego

Informacje z Radomia i okolic , Będzie sesja nadzwyczajna Wojska Polskiego - zdjęcie, fotografia

- W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego. Prace ruszą za kilka tygodni – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

 

Najpierw radni muszą jednak wyrazić zgodę na wprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dziś prezydent skierował do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, plan wydatków związanych z realizacją tej inwestycji na lata 2019 i 2020 ma zostać zwiększony o ponad 22 miliony złotych.

Na tej samej sesji prezydent zaproponuje także wprowadzenie do budżetu miasta nowego zadania, jakim ma być przebudowa odcinka drogi powiatowej, położonej tuż za lotniskiem na Sadkowie. To inwestycja niezbędna do tego, by móc wydłużyć pas startowy. W związku z tym będzie też głosowana uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadania przebudowy wspomnianego odcinka drogi powiatowej przez Gminę Miasta Radomia od Powiatu Radomskiego.

Radni zajmą się także propozycją ponownego zabezpieczenia pieniędzy na rewitalizację zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza.

 

Źródło: UM Radom


Będzie sesja nadzwyczajna ws. al. Wojska Polskiego komentarze opinie

  • gość 2018-06-08 16:40:30

    więcej budować, mniej debatować i bedzie git

Dodajesz jako: Zaloguj się