:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Bezpartyjni Radomianie: Będziemy pilnie przyglądać się działaniom Rady Miejskiej

Polityka, Bezpartyjni Radomianie Będziemy pilnie przyglądać działaniom Miejskiej - zdjęcie, fotografia

Przedstawiciele stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie podziękowali wyborcom za głosy i zapewnili, że w tej kadencji będą pilnie obserwować to, co się dzieje w Radzie Miejskiej, komentować te działania i wysnuwać wnioski.

Robert Dębicki zaznaczył, że Bezpartyjni Radomianie okazali się trzecią siłą w tych wyborach samorządowych.

- Chcielibyśmy bardzo mocno podziękować naszym wyborcom i wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszego ruchu. Bezpartyjni Radomianie okazali się trzecią siłą w tych wyborach. Jesteśmy z tego bardzo dumni. To wsparcie, które dostaliśmy do czegoś nas zobowiązuje. Mamy zamiar w tej kadencji Rady Miejskiej bardzo pilnie obserwować to, co się dzieje, będziemy to na bieżąco komentować i stawiać własne wnioski. Uzyskaliśmy jeden mandat radnego Rady Miejskiej. Będzie naszym przedstawicielem Kazimierz Woźniak. Ta ilość głosów, która na nas wpłynęła to 7399 głosów. To naprawdę przy tej polaryzacji partyjnej czy też politycznej bardzo dużo. Prawie 9% wyborców na nas zagłosowało. Jest to znak, ze wśród wyborców w Radomiu kandydaci bezpartyjni, którzy promowali idee bezpartyjności w samorządzie, która dla nas jest kluczowa, znaleźli bardzo duży oddźwięk i poparcie – powiedział Robert Dębicki.

- Chciałbym pogratulować wszystkim kandydatom na prezydenta. Była to rywalizacja bardzo trudna. Gratulujemy dzisiaj prezydentowi Witkowskiemu. Będziemy trzymali kciuki za realizację jego programu. Ten program został uznany przez mieszkańców za najbardziej wartościowy, ale też nie zapominamy o deklaracjach kandydatów, jeśli chodzi o wybory. Będziemy to monitorowali i próbowali egzekwować wykonanie tych obietnic. Duża część radnych uległa wymianie, czyli jest to można powiedzieć nowy samorząd. Ważne, żeby nie weszli w klimat poprzedniej rady, która bardzo mocno działała na szkodę miasta – dodał Ryszard Fałek.

Kazimierz Woźniak zaznaczył, że jako radny będzie podchodził do przegłosowywania uchwał w sposób praktyczny, a nie polityczny i w podejmowaniu swoich decyzji będzie kierował się dobrem mieszkańców.

- Nie ukrywamy, że liczyliśmy na troszeczkę lepszy wynik. Chcieliśmy, żeby na prawdę nasz wpływ na odpartyjnienie Rady Miejskiej był większy. Ja deklaruję, że tak jak w poprzednich kadencjach, w Radzie Miejskiej będę reprezentował zdrowy osąd tego, co się będzie działo. Będę w sposób praktyczny i pragmatyczny podchodził do wszystkich projektów uchwał. Na pewno te projekty będę konsultował z moimi kolegami z Bezpartyjnych Radomian. Będziemy starali się mieć taki wpływ przez moją osobę ale nie tylko, również na spotkaniach z mieszkańcami, konferencjach prasowych. Będziemy się starali ten przekaz takiego zdroworozsądkowego spojrzenia na to, co w Radzie Miejskiej się dzieje, przekazywać – zadeklarował Kazimierz Woźniak.


Bezpartyjni Radomianie: Będziemy pilnie przyglądać się działaniom Rady Miejskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się