:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

"Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z myślą o bezpieczeństwie uczniów

Policja Radom,

Od 4 do 8 września funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, poruszającym się po drogach.

Policjanci drogówki sprawdzili autobusy, dowożące dzieci do szkoły. Skontrolowano stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Łącznie sprawdzono 533 autobusy. W trakcie działań funkcjonariusze nałożyli 499 mandatów karnych. Mundurowi ujawnili też 84 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych oraz wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierujących.

Najmłodszych uczestników natomiast informowali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, uczyli, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

– Miesiąc wrzesień to czas spotkań policjantów z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych. W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze będą mówić i przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Powiedzą o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, jak korzystać z przejść dla pieszych i o czym informuje sygnalizacja świetlna. Dzieciom, jak i ich rodzicom przypominać będą, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy odzieży – informuje asp. sztab. Kamila Adamska z KMP Radom.

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: KMP Radom


"Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z myślą o bezpieczeństwie uczniów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się