:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C bezchmurnie

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie powiatu radomskiego

Służba zdrowia, Bezpłatne badania mammograficzne terenie powiatu radomskiego - zdjęcie, fotografia

LUX MED zaprasza panie wieku 50-69 lat w sierpniu 2018 roku na serię kolejnych bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie.

 

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich.

 

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w następującej lokalizacji:

– Wierzbica – 1 sierpnia 2018 przy Urzędzie Gminy,  ul. Kościuszki 73,

– Kowala – Stępocina – 2 sierpnia 2018 przy Urzędzie Gminy,  Kowala 105A,

– Iłża – 2 sierpnia 2018 przy Straży Pożarnej, ul. Garbarska 5.

 

Aby wziąć udział w badaniu, należy dokonać wcześniejszej rejestracji: pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, należy mieć ze sobą badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

 

Foto: LUX MED

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie powiatu radomskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się