:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Bezpłatne badania przeciwko żółtaczce typu C

Służba zdrowia, Bezpłatne badania przeciwko żółtaczce - zdjęcie, fotografia

W ramach profilaktyki i promocji zdrowia Centralne Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego zaprasza na bezpłatne badania przeciwciał przeciwko Wirusowi Zapalenia Wątroby typu C.

 

- Wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) prowadzi do ok. 20 proc. ostrych zapaleń wątroby. W skali światowej stanowi on przyczynę 70% przypadków przewlekłego zapalenia wątroby. U zarażonych osób, po fazie ostrego zapalenia wątroby, najczęściej dochodzi do wyzdrowienia, natomiast u średnio 35 proc. pacjentów rozwija się  przewlekłe zapalenie wątroby z możliwością następstwa marskości wątroby i pierwotnego raka wątroby - informuje Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Aby wziąć udział w badaniu, należy zgłosić się w dniach 26.03.2018 - 29.03.2018 do Centralnego Medycznego Laboratorium Diagnostycznego przy ul. Tochtermana 1 w godzinach od 8:00-10:00. Należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. 

 

 

 

Bezpłatne badania przeciwko żółtaczce typu C komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się