:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

"Bieg na 6 łap". Radomianie aktywnie spędzili czas z bezdomnymi czworonogami [FOTO]

W niedzielę, 15 kwietnia w radomskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt odbyła się kolejna edycja "Biegu na 6 łap".

 

Już po raz drugi uczestnicy akcji mogli wziąć psiaka ze schroniska i wspólnie pokonać pięciokilometrową trasę biegową bądź spacerową.

- Jest duże zainteresowanie, cieszymy się, że tyle osób nas odwiedza. Jest to wielka radość dla psów, że wyjdą na spacer albo pobiegną. Wszystkie z nich na to bardzo czekają - mówiła Katarzyna Gromska z radomskiego schroniska.  

Do udziału w tegorocznej edycji biegu zgłosiło się ok. 70 osób. Zapisów dokonywano wcześniej u koordynatorki biegu, Adeliny Szczerbińskiej.

Na trasie biegowej mogliśmy spotkać m.in. przedstawicieli drużyn sportowych: RKS Radomiak Radom i RKS Broń Radom oraz Cerrad Czarni Radom, trenerów z Fitness Platinium, a także byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego.

Chętnych nie brakowało również do spacerów z pieskami. Pierwsi zainteresowani zaczęli ustawiać się w kolejce tuż po godz. 10:00. Z każdą minutą kolejka stawała się coraz dłuższa, a od godz. 11:00 trzeba było poczekać kilkanaście minut, by wyprowadzić czworonoga na spacer. 

- Czekamy w kolejce już 20 minut i mimo, że przed nami jest jeszcze kilkanaście osób, to wcale nas to nie zniechęca. Lubimy spacerować, a jeżeli komuś możemy tym jeszcze pomóc, to ta radość jest podwójna - mówiła pani Ola, która na tegoroczny spacer przyszła z mężem i dziećmi. 

Uczestnicy, oprócz wspólnych biegów i spacerów, wsparli także schronisko na Wincentowie, przynosząc ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Były to m.in karmy, koce, kołdry oraz zabawki. 

Przypomnijmy, "Bieg na 6 łap" to ogólnopolska akcja społeczna, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają lub spacerują z czworonogami ze schroniska. Obecnie prowadzona jest w 39 azylach na terenie całego kraju. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu uczestniczy w przedsięwzięciu już po raz drugi. 

- Mam nadzieję, że to inicjatywa będzie kontynuowana przez nas do końca świata i jeden dzień dłużej. Bardzo byśmy chcieli, żeby "Bieg na 6 łap" wpisał się w tradycję naszego miasta i był organizowany co roku - podsumowała Maryla Rybińska, Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Celem akcji jest niesienie pomocy "mniejszym braciom" poprzez aktywne spędzanie czasu.


"Bieg na 6 łap". Radomianie aktywnie spędzili czas z bezdomnymi czworonogami [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-04-15 22:27:27

    Super inicjatywa!

Dodajesz jako: Zaloguj się