:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Chciała przekupić policjantów, bo miała nielegalne wyroby tytoniowe

Kronika kryminalna, Chciała przekupić policjantów miała nielegalne wyroby tytoniowe - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policja w Białobrzegach zatrzymali 62-latkę, podejrzaną o wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za odstąpienie od czynności zatrzymana próbowała wręczyć im łapówkę. Wprowadzenie do obrotu nielegalnego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ok. 44 tys. zł.

 

Funkcjonariusze białobrzeskiej policji zatrzymali 62-letnią kobietę. W jej mieszkaniu znajdowało się 38 kg krajanki tytoniowej, maszynki do robienia papierosów oraz 1300 sztuk gilz. W trakcie przeszukania posesji podejrzana próbowała przekupić policjantów, chcąc w ten sposób uniknąć kontroli pozostałych pomieszczeń, w których przechowywała wyroby tytoniowe. 62-latka chciała podarować funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 1 000 zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności

Próba skorumpowania funkcjonariuszy nie przyniosła skutku. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Jak się okazało, nie było to jej pierwsze tego typu przewinienie. Za popełnione czyny usłyszała już zarzuty.

– Straty, na jakie został narażony Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to prawie 44 tys. złotych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką karę grzywny oraz karę pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast za próbę wręczenia policjantom łapówki kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Edward Banach z KPP Białobrzegi.

 

Fot.: KPP Białobrzegi

 

 

 

Chciała przekupić policjantów, bo miała nielegalne wyroby tytoniowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się