:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Chińscy inwestorzy z wizytą w Radomiu. Możliwa inwestycja za 100 mln euro [FOTO]

W piątek, 2 listopada chińscy inwestorzy odwiedzili Radom. Przedstawiciele przedsiębiorstwa China National Chemical Corporation zadeklarowali, że są w stanie zainwestować w naszym mieście 100 mln euro.

 

China National Chemical Corporation to przedsiębiorstwo państwowe założone w oparciu o najbardziej wpływowe przedsiębiorstwa w ramach byłego Ministerstwa Przemysłu Chemicznego. Jest największą chińską firmą chemiczną, zajmującą 167 pozycję wśród przedsiębiorstw z listy The Fortune Global 500. Zatrudnia 160 tys. pracowników, z czego 83 tys. pracuje za granicą. W 2016 roku jego aktywa wyniosły 387 642 mld RMB, a przychody sprzedaży osiągnęły 300 127 mld RMB. Firma specjalizuje się w 6 segmentach biznesowych, tj.: materiały i specjalne substancje chemiczne, podstawowe chemikalia, przetwarzanie oleju, agrochemikalnia, produkty z obon i gum oraz sprzęt chemiczny.

Przedstawicieli chińskiej korporacji sprowadził do Radomia Jerzy Pacholec.

- Jest to pierwsza wizyta Chińczyków w naszym mieście. Panowie przyjechali się zorientować w możliwościach inwestowania w Radomiu oraz nawiązania współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym i tutejszymi firmami chemicznymi. Współpraca z nimi to szansa na powstanie w naszym mieście inwestycji o wartości 100 mln euro - poinformował w czasie spotkania z dziennikarzami Jerzy Pacholec. 

 

 

Chińscy inwestorzy z wizytą w Radomiu. Możliwa inwestycja za 100 mln euro [FOTO] komentarze opinie

  • Maxim - niezalogowany 2018-11-09 13:22:34

    Czy autor artykułu nie mógł objaśnić, co ta za waluta to RMB lub przeliczyć wyrażoną w tej walucie wartość na złotówki, dolary, czy Euro?! Dodam, że RMB to po prostu chiński Juan, którego kurs nie jest za wysoki...

Dodajesz jako: Zaloguj się