:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Ciężarówka z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu

Interwencja, Ciężarówka niedozwolonym wyłącznikiem tachografu - zdjęcie, fotografia

Inspektorzy WITD w Radomiu podczas kontroli ciężarówki znaleźli niedozwolone urządzenie zakłócające pracę tachografu.

We wtorek, 30 października na drodze krajowej nr 2 inspektorzy z WITD w Radomiu oddział Warszawa zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy.

Podczas oględzin tachografu oraz łańcucha kinematycznego inspektorzy nabrali podejrzeń, iż w kontrolowanym pojeździe może być zainstalowane niedozwolone urządzenie zakłócające pracę tachografu. Kierowca stanowczo temu zaprzeczał, więc ciężarówka należąca do przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego została skierowana do uprawnionego warsztatu naprawy tachografów. W trakcie szczegółowych oględzin pojazdu potwierdziły się podejrzenia inspektorów – w tachografie umieszczony był niedozwolony wyłącznik, za pomocą którego podczas jazdy kierowca mógł rejestrować odpoczynek.

Stwierdzone naruszenie skutkowało wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 10.000 zł, oraz wobec osoby zarządzającej transportem zagrożone karą w wysokości 2.000 zł.

 

Źródło i foto: WITD w Radomiu

Ciężarówka z niedozwolonym wyłącznikiem tachografu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się