:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Czeka nas kolejna rozprawa w trybie wyborczym?

Ważne, Czeka kolejna rozprawa trybie wyborczym - zdjęcie, fotografia

Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Marek Szary skomentował aferę wokół trasy S12. Nie wyklucza złożenia sprawy do sądu w trybie wyborczym.

Radny Marek Szary uważa, że materiał przedstawiony w telewizji TVN nie przedstawia całej prawdy o tej sprawie, a poruszone kwestie to insynuacje niepoparte żadnymi dowodami.

- W programie TVN został ukazany materiał, który w niekorzystnym świetle przedstawiał polityków PiS, w tym przewodniczącego rady. Sprawa dotyczyła przebiegu trasy S12. Jakie są fakty w tej sprawie? Po pierwsze nie ma jednej, jak sugerowano w tym materiale, trasy, ale jest 3 warianty, w tym ten jeden wariant, który oprotestowali mieszkańcy gminy Kowala. Wybór wariantu nastąpi dopiero w 2020 roku. Dariusz Wójcik jest właścicielem nieruchomości na terenie gminy Kowala a nabył je w sposób legalny, od osób prywatnych ponad 10 lat temu. W materiale TVN nie zaprezentowano żadnych działań niezgodnych z prawem polityków PiS, nie ma tam żadnego dowodu, co więcej, są tylko same insynuacje. W tej sprawie przewodniczący rady Dariusz Wójcik jest osobą pokrzywdzoną. Dlatego, że jak przyznał autor tego programu, był śledzony przez wiele miesięcy. Ten materiał nie mówi o tym, że głównymi lobbystami za takim przebiegiem trasy, niekorzystnym dla mieszkańców był prezydent Witkowski i wiceprezydent Frysztak, jako władze Radomia. Ten materiał też nie pokazał, o czym dowiedzieliśmy się z wiadomości TVP, że ta niekorzystna trasa przebiega przez nieruchomości rodziny Frysztaków. Nie zaprezentowano też w tym materiale informacji istotnej z naszego punktu widzenia, że pan Witkowski i autor reportażu są zaprzyjaźnieni. Takie są fakty co do trasy s12 – stwierdził Marek Szary.

Radny skrytykował też wystąpienie Bezpartyjnych Radomian, którzy zorganizowali konferencję prasową w sprawie tzw. „układu radomskiego”. Zarzuca im manipulację faktami i nie wyklucza skierowania sprawy do sądu w trybie wyborczym.

- Pan Dębicki w swym wystąpieniu posunął się już do wyjątkowej manipulacji tym tekstem. Poszedł dalej, twierdził, że w programie była mowa o korupcji, sugerował, że chodziło o Dariusza Wójcika. Ja ze swej strony już skierowałem do Dariusza Wójcika wniosek o to, żeby rozeznał, czy w trybie wyborczym można to zaskarżyć – oświadczył radny Marek Szary.


Czeka nas kolejna rozprawa w trybie wyborczym? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się