:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

„Cześć Ich pamięci!”. Uczczono pamięć bohaterów podziemia [FOTO]

W niedzielę, 4 marca, na hali sportowej radomskiego XIII LO na ul. 25 czerwca 79 odbyła się III edycja turnieju piłkarskiego „Cześć Ich pamięci!”.

Turniej organizowany jest przez Młodzież Wszechpolską. Celem imprezy jest promowanie wiedzy historycznej o polskim podziemiu antykomunistycznym działającym w latach 1944-1963 oraz promocja zdrowego i sportowego trybu życia wśród młodzieży.

Turniej rozpoczął się o godzinie 12:00 spotkaniem z por. Tadeuszem Adamczykiem i mjr Franciszkiem Sołśnią. Mjr Sołśnia opowiedział o odbiciu więzienia w Radomiu, komunistycznych katowniach i konspiracyjnej rzeczywistości. Por. Adamczyk podzielił się z zebranymi swoimi przemyśleniami na temat patriotyzmu ("Polska może być biedna, byle była czysta") i swoją niesamowitą twórczością.

Chwilę przed godz. 13:00 organizatorzy przygotowali dla kombatantów oprawę - baner z napisem "Cześć Ich pamięci!", dymy oraz race. Odśpiewano hymn i podziękowano bohaterom za to, że ciągle są z nami.

Po 13:00 rozpoczęto fazę grupową turnieju. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 80 zawodników w 12 drużynach przybyłych (oczywiście oprócz lokalnych ekip) z Warszawy, Krakowa i Lublina. Najlepsza okazała się drużyna, która obrała za swojego patrona "Ognia". Drugie miejsce przypadło "Huzarowi", a trzecie i czwarte odpowiednio "Nilowi" i ks. Gurgaczowi.

 

Fot.: Młodzież Wszechpolska 

„Cześć Ich pamięci!”. Uczczono pamięć bohaterów podziemia [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-03-06 11:14:40

    Jak zwykle Młodzież Wszechpolska to zwykłe kibole co oni mogą wiedzieć o historii

  • gość 2018-03-06 13:40:42

    Na pewno więcej niż ty...

  • gość 2018-03-09 23:09:07

    ''Polska może być biedna ,byle była czysta'' deklaracja perfekcyjnej pani domu czy idioty ? Chociaż w przypadku młodych nazioli to chyba na jedno wychodzi.

Dodajesz jako: Zaloguj się