:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Czy dojdzie do podpisania umowy na dofinansowanie Wojska Polskiego?

Ważne, dojdzie podpisania umowy dofinansowanie Wojska Polskiego - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 10 marca wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ma podpisać umowę na dofinansowanie przebudowy al. Wojska Polskiego. Ale prezydent Radomia ma wiele zastrzeżeń, co do jej treści.

Umowa zostanie podpisana w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Delegatura w Radomiu. Obecni będą tam Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, Marek Suski, szef gabinetu politycznego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i parlamentarzyści ziemi radomskiej. Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie został zaproszony na podpisanie umowy. Ma mu być ona przekazana po podpisaniu przez wojewodę.

Jednak dziś prezydent miasta zgłasza szereg zastrzeżeń, co to treści niektórych zapisów umowy:

- Po dogłębnej analizie projektu umowy o udzielenie dotacji na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 9 12 w Radomiu – ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej” dostarczonej przez służby wojewody, przesłałem wojewodzie mazowieckiemu szereg uwag do projektu. W szczególności wątpliwości budzi § 6 ust. 3. – 5. dotyczący możliwości wstrzymania finansowania i rozwiązania umowy. Zapisy te, podobnie jak szereg innych, które budzą wątpliwości, powinny być w mojej ocenie przedmiotem niezwłocznych ustaleń prawników urzędu miejskiego oraz urzędu wojewódzkiego – czytamy w oświadczeniu wysłanym do naszej redakcji.

Czy podpisanie umowy w obecnym kształcie dojdzie do skutku? Przekonamy się jeszcze dziś.


Czy dojdzie do podpisania umowy na dofinansowanie Wojska Polskiego? komentarze opinie

  • gość 2018-03-10 16:20:13

    Macie stare info może weźcie się do pracy dziennikarze za osełke masła .Portal PiS oski a bzdury piszecie

Dodajesz jako: Zaloguj się