:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Czy Mateusz Tyczyński pracuje legalnie na stanowisku dyrektora Kancelarii Prezydenta?

Informacje z Radomia i okolic , Mateusz Tyczyński pracuje legalnie stanowisku dyrektora Kancelarii Prezydenta - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni po internecie krąży pismo jednego z mieszkańców Radomia skierowane do Prokuratury Okręgowej w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.

 

W piśmie czytamy między innymi, iż Radosław Witkowski powierzył obowiązki dyrektorowi Kancelarii Prezydenta Mateuszowi Tyczyńskiemu, który nie spełnia przesłanek jako pracownik samorządowy, nie posiada wyższego wykształcenia.

Jak czytamy dalej, wnioskodawca domaga się od Prokuratury wyjaśnienia, czy w tej sytuacji nie została naruszona dyscyplina finansów publicznych, gdyż przez 2 lata dyrektor Kancelarii Prezydenta pobierał wynagrodzenie w kwocie około 200 tysięcy złotych.

W uzasadnieniu autor zawiadomienia tłumaczy, iż „…działanie takie jest wysoce szkodliwe, bowiem zmierza wprost do obejścia prawa mającego na celu promowanie pracowników samorządowych o wysokich kompetencjach zawodowych, eliminując tym osoby bez wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego w zakresie niezbędnym do sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego…” -

W rozmowie telefonicznej Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej poinformowała, iż takie pismo wpłynęło w dniu 24 stycznia, ale na obecną chwilę nie udziela szerszych informacji.

Próbowaliśmy również skontaktować się z dyrektorem Tyczyńskim, niestety bezskutecznie.

 

Małgorzata Magnowska


Czy Mateusz Tyczyński pracuje legalnie na stanowisku dyrektora Kancelarii Prezydenta? komentarze opinie

  • gość 2018-01-09 13:14:21

    lenin buc i arogant

Dodajesz jako: Zaloguj się