:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Czy uchodźcy zamieszkają na radomskim Ustroniu?

Polityka, uchodźcy zamieszkają radomskim Ustroniu - zdjęcie, fotografia

Posłowie PiS zwrócili się z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

 

Wątpliwości parlamentarzystów PiS zrodziły się po słowach Grzegorza Schetyny, który wezwał swoje samorządy do przyjmowania uchodźców.

– Mimo tego, że społeczeństwo polskie nie chce przyjęcia uchodźców, a rząd na to nie wyraża zgody, to samorządy, w których rządzi Platforma, mają samodzielnie podejmować takie decyzje – poinformował poseł Marek Suski. – Pytamy prezydenta Radosława Witkowskiego, ilu uchodźców chce przyjąć w Radomiu, gdzie będą mieszkać, do jakich szkół będą chodzić i jaka będzie im udzielana pomoc.

Dodatkowo, jak podaje poseł Suski, jednym z miejsc, gdzie mogliby zostać ulokowani uchodźcy, jest osiedle Ustronie.

– Plotka głosi, że pan Łuczycki jako przewodniczący Rady zaczął się zastanawiać, gdzie by tych uchodźców na osiedlu umieścić – mówił działacz PiS. – Pytamy też pana Łuczyckiego, czy to prawda, że rozpatruje taką możliwość i pytamy mieszkańców, czy chcą mieć tych uchodźców u siebie na osiedlu.

 

 


Czy uchodźcy zamieszkają na radomskim Ustroniu? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-06-26 16:03:34

  Zapewne długo tam nie po mieszkają, trzeba wytępić tych darmo zjadów!

 • Gość - niezalogowany 2017-06-26 17:27:26

  To są plotki. PiS sieje panikę by zebrać głosy wyborców. Radom jest za biedny na pomaganie. Aczkolwiek jestem za tym by obcokrajowcy zamożni i przedsiębiorczy osiedlali się w mieście. By inwestowali budując miejsca pracy i płacąc podatki . By miasto mogłoby się rozwijać i bogacić

 • gość 2017-06-26 23:06:11

  Ty jesteś nienormalny, znajdź uchodźce który będzie pracował co najwyżej może coś wysadzić a najlepiej twój pusty łeb. To nieroby, które chcą żerować na świadczeniach i żyć za Twoje pieniądze a potem zgwałcić Ci żonę bo nie chodzi w burce tak jak oni.

 • Gość - niezalogowany 2017-06-26 23:53:57

  Niech wezmą ich do siebie do domu

 • gość 2017-06-27 08:13:52

  Przecież Pan Andrzej Łuczycki nie jest od roku przewodniczącym Rady na Ustroniu...!Jeżeli ktoś pisze artykuł to niech najpierw potwierdzi fakty!!!

 • WychowanyNaUstroniu - niezalogowany 2017-06-27 09:19:35

  Paręnaście lat temu na osiedlu Ustronie panoszyli się Czeczenii którzy mieszkali w starym hotelu obok kościoła na mlodzianowie. Chodzili w grupkach ludzie się bali juz wtedy wychodzi na spokojne spacery spędzać czas na swoim osiedlu. Wiec grupy chłopaków z bloków z różnych ulic z Sandomierskiej Gagarina z Komandosów z Osiedlowej sami wzięli sprawy w swoje ręce i ich gonili bo Rada Miasta nic nie zrobiła zeby ochronić radomian. Na szczęście dawno temu się wyprowadzili i jest spokój. Wiec wątpię że pomysl przyjęcia uchodźców do Radomia na osiedle Ustronie jest dobry. Bo zacznie się mikrowojna w Radomiu.

 • Pawełek - niezalogowany 2018-11-08 13:37:37

  Czeczeńcy Podobno byli w Radomiu kilkanaście lat temu. Kilkanaście lat temu to zdecydowanie mniej osób przesiadywał za granicą tylko w kraju. Teraz jest inaczej wychowa liście dzieciuchów w rurkach, którzy boją się własnego cienia. 80% charakternych siedzi już za granicą od dawna.PiS przyjmuję uchodźców na potęgę a idiotą w telewizji mówi zupełnie co innego. Idioci to łykają jak małpa kit. Ludzie z większych miast już się o tym przekonali. Nie wiem ile będzie trzeba czasu żeby dot Łuków przed telewizorami w Radomiu to dotarło.

Dodajesz jako: Zaloguj się