:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Dni Radomia 2017. Będzie się działo!

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców miasta w ostatni weekend czerwca. Przed nami Dni Radomia 2017.

 

– Dni Radomia to święto nie tylko całego miasta, ale przede wszystkim nas – mieszkańców. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych miejskich wydarzeń. Tym razem Dni Radomia potrwają trzy dni i zainaugurują tegoroczne wakacje. Mam nadzieję, że bogaty i różnorodny program imprez, przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, zachęci zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych mieszkańców do wspólnego świętowania – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Tegoroczna edycja zbiegnie się w czasie z obchodami 41. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76. W ramach tych obchodów również przygotowaliśmy szereg wydarzeń historycznych, kulturalnych i edukacyjnych.

Wydarzenie rozpocznie się 23 czerwca na radomskim deptaku. Tam Amfiteatr przygotował atrakcje dla najmłodszych. Następnego dnia impreza przeniesie się Starego Ogrodu, gdzie na mieszkańców czekać będzie żywiołowa zabawa pełna muzyki i tańca. Na zakończenie tegorocznych Dni Radomia „Amfiteatr” zaplanował znakomity koncert plenerowy Electric Light Orchestra Classics – Phil Bates and Band. Podczas fenomenalnego spektaklu dźwięku i światła radomianie usłyszą największe przeboje zespołu ELO z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

– To będzie zwieńczenie Dni Radomia. Cieszę się, że się uda ożywić Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury może pomieścić nawet 6 tys. osób i mam nadzieję, że tyle będzie. Wystąpi brytyjska gwiazda i jestem pewien, że da w Radomiu fantastyczny koncert. Chciałbym też zaprosić na koncert zespołu, który poprzedzi gwiazdę wieczoru, czyli zespół Tabu. Jest on doskonale znany fanom dobrej muzyki – podkreślił Waldemar Dolecki, dyrektor „Amfiteatr”.

Dodatkowo w przerwie koncertu zostanie wyłoniony laureat Radomskiej nagrody Kulturalnej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram Dni Radomia 2017 dostępny jest TUTAJ.

 

Małgorzata Stasiak


Dni Radomia 2017. Będzie się działo! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się