:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Dodatkowe pieniądze na przebudowę alei Wojska Polskiego [FOTO]

Radni zdecydowali. Będzie więcej pieniędzy na przebudowę alei Wojska Polskiego.

W poniedziałek, 11 czerwca na 73. nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni m.in. zdecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na przebudowę alei Wojska Polskiego w Radomiu.

Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, plan wydatków związanych z realizacją tej inwestycji na lata 2019 i 2020 został zwiększony o ponad 22 miliony złotych. Decyzja radnych pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac. 

- To umożliwia nam rozstrzygnięcie przetargu. Myślę, że za kilka tygodni na placu budowy zobaczymy już ciężki sprzęt, a pod koniec roku prace będą już mocno zaawansowane. W tym momencie chciałbym jeszcze raz podziękować panu marszałkowi Adamowi Bielanowi za wsparcie naszych starań o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa - powiedział po głosowaniu prezydent Radosław Witkowski.

Decyzję radnych skomentował przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik.

- Bardzo dobra decyzja radnych, bo to jest bardzo potrzebna inwestycja naszemu miastu. Droga ale niestety takie wydatki są niezbędne po to, żeby lotnisko mogło w prawidłowy sposób funkcjonować i się rozwijać. Jednogłośny wynik głosowania świadczy o tym, że wszyscy radni zdają sobie sprawę z wagi tej inwestycji - powiedział Dariusz Wójcik. 

Radni poprzez głosowanie wyrazili także zgodę na wprowadzenie do budżetu miasta nowego zadania, jakim jest przebudowa odcinka drogi powiatowej, położonej tuż za lotniskiem na Sadkowie. To inwestycja niezbędna do tego, by móc wydłużyć pas startowy.

 

Dodatkowe pieniądze na przebudowę alei Wojska Polskiego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się