:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowane

Kronika kryminalna, nielegalne fabryki papierosów zlikwidowane - zdjęcie, fotografia

Blisko 800 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu w czasie działań operacyjnych na terenie województwa mazowieckiego. Mundurowi rozbili grupę przestępczą podejrzewaną o nielegalną produkcję, przemyt i dystrybucję hurtowych ilości papierosów bez akcyzy.

Policjanci z Radomia weszli na kilka posesji leżących na terenie województwa mazowieckiego. Podejrzewano kilka osób o wprowadzanie do obiegu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, które są produkowane w nielegalnych fabrykach pod Radomiem i Warszawą. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w minionym tygodniu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwaj Polacy (48 i 49 lat) od kilku miesięcy kupowali nielegalne opakowania zbiorcze papierosów - tzw. pizzerki, w których znajdowało się po 4 tys. sztuk papierosów, a następnie papierosy były konfekcjonowane w pudełka znanych światowych marek. Następnie papierosy po 6 zł za paczkę były sprzedawane na targowiskach i przemycane za granicę. Fabryki wyposażone w specjalne maszyny do pakowania papierosów i ich foliowania znajdowały się na prywatnych posesjach w kilku miejscach na terenie województwa mazowieckiego. Pracowały w nich cztery obywatelki Ukrainy (25-50 lat), które również zostały zatrzymane.

W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli blisko 800 tys. sztuk papierosów, ponad 12 tys. zł na poczet przyszłych kar, cztery maszyny służące do popełniania przestępstw, mercedesa vito, dwa volkswageny oraz mercedesa AMG o wartości ponad 200 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Wobec dwóch Polaków prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskami o tymczasowy areszt. Wobec Ukrainek oraz jednego z Polaków zastosowano dozory policyjne. Zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko milion złotych.

 

 

Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowane komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się