14°C pochmurno

Działacze PiS: Wzywamy Prezydenta do przekazania Agrotechnika Ministerstwu [FOTO i WIDEO]

Radomscy działacze Prawa i Sprawiedliwości poinformowali, że ważą się losy Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu.

 

– Przed placówką stanęła ogromna szansa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zainteresowane jej przejęciem – poinformowała Kinga Bogusz z Zespołu Medialnego PiS.

Wśród korzyści, płynących z przejęcia placówki przez Ministerstwo, działacze PiS wymieniają m. in. zwiększenie szansy na dotacji finansowe na zakup pomocy dydaktycznych, dostosowanie kierunków i treści kształcenia do najnowocześniejszych dziedzin nauki, zintensyfikowaniem współpracy ze szkołami wyższymi, a dla miasta zyskanie prestiżu i bardzo ważnego ośrodka edukacji rolniczej w całym regionie.

– Ministerstwo jest bardzo poważnie zainteresowane przejęciem placówki. Dotychczas podjęło szereg kroków, zachęcających władze naszego miasta do jej przekazania, włącznie z dotacją w wysokości 50 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych – zaznaczyła działaczka PiS.

Propozycja przejęcia Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi trafiło do prezydenta Radosława Witkowskiego 18 lutego 2016 roku. Następnie 15 września 2016 roku minister z własnej inicjatywy przysłał pracownika, który wyjaśnił i odpowiadał na pytania, dotyczące przejęcia szkoły i dopiero w kwietniu 2017 roku Ministerstwo otrzymało odpowiedź od prezydenta Radomia z wolą przekazania szkoły z dniem 1 stycznia 2018 roku.

– Po tym, jak prezydent wystosował wolę przekazania placówki Ministerstwu, urzędnicy resortu próbowali nawiązać kontakt z osobami odpowiedzialnymi w Radomiu za oświatę. Niestety wiceprezydent Semik uznał, że urzędnik Ministerstwa nie jest godny rozmawiać z nim, a dyrektor Ostrowską była nieosiągalna – poinformował radny PiS Marek Szary. – W związku z tym, Ministerstwo wystosowało pismo do prezydenta, w którym określiło, jakie dokumenty powinny być przekazane resortowi, by od 1 stycznia 2018 roku Ministerstwo mogło być organem prowadzącym.

Dodatkowo w piśmie został wyznaczony termin złożenia stosownych dokumentów.

– Do połowy czerwca miasto powinno Ministerstwu taką informację przekazać. Taka dokumentacja nie została przekazana. Świadczy to o tym, że na linii prezydent-rząd jest brak współpracy – podkreślił Karol Gutkowicz z Zespołu medialnego PiS.

Działacze zaapelowali do prezydenta, żeby w najbliższych dniach zintensyfikować pracę i przygotować dokumenty, by szkoła mogła być przejęta przez Ministerstwo z dniem 1 stycznia 2018 roku.

Działacze PiS: Wzywamy Prezydenta do przekazania Agrotechnika Ministerstwu [FOTO i WIDEO] komentarze opinie

  • gość 2017-06-14 19:43:34

    I znowu kłamią za czasów Kosztowniaka agrotechnik starał się o zmianę właściciela.Weźcie się do roboty bo błaznów z siebie robicie.A ten skład medialny istny nie wydał

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja, Radom - więcej informacji