:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Działania EDWARD z radomskimi policjantami [FOTO]

Policjanci z radomskiej drogówki w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach promowali bezpieczeństwo.

 

Projekt Edward (European Day Without Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 są dzisiaj prowadzone przez policjantów z wszystkich krajów europejskich, w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie pojazdów, a także ich stan techniczny. Podczas prowadzonych kontroli policjanci przestrzegali przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei projektu EDWARD.

Funkcjonariusze z drogówki oraz z Komisariatu Policji w Jedlińsku, a także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wierzchowinach przypominali uczestnikom ruchu drogowego o ograniczeniu prędkości jakie obowiązuje na obszarze zabudowanym, a zwłaszcza w rejonie placówek szkolnych. Zatrzymanym do kontroli kierującym funkcjonariusze oraz dzieci zwracali uwagę na zagrożenia jakie płyną z niewłaściwych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów bardzo często jest przyczyną wielu tragedii, dlatego bardzo ważne jest aby do takich sytuacji nie dopuszczać - przypominały dzieci. Na pamiątkę spotkania, dzieci biorące udział w działaniach przekazywały kierującym słodkie jabłko albo cytrynę.

Policjanci odwiedzili także  najmłodszych uczestników ruchu drogowego z Publicznego Przedszkola nr 24 z oddziałami integracyjnymi w Radomiu. Policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady jakie obowiązują na drodze.

W środę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu odbył się briefing prasowy poświęcony działaniom EDWARD, w którym uczestniczyli przedstawiciele z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

 

Źródło i foto: KMP Radom

Działania EDWARD z radomskimi policjantami [FOTO] komentarze opinie

  • Papuga - niezalogowany 2018-09-22 10:47:15

    Cóż co chwilę policja przeprowadza akcje, które przynoszą lepszy bądź gorszy skutek, ja mam yanosika i piratem nie jestem, więc mi to nie przeszkadza. Ale może by te pieniążki przeznaczyć na poprawę stanu dróg?

Dodajesz jako: Zaloguj się