:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Dzień Dawcy Szpiku w najbliższą niedzielę

Informacje z Radomia i okolic , Dzień Dawcy Szpiku najbliższą niedzielę - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 14 stycznia organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród ponad 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku podczas 26. Finału WOŚP w Radomiu. Tego dnia, w godz. 11:00-19:00 w restauracji „Łyżka i Widelec” przy ul. Żeromskiego 52 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestracja trwa tylko kilka minut. Polega ona na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony polika potencjalnego dawcy. Następnie osoba zostaje zarejestrowana w Rejestrze Dawców Szpiku i czeka na ewentualny telefon, że jego szpik jest potrzebny jakiemuś choremu.

Dawcą szpiku może być każdy pełnoletni, zdrowy tj. nieobciążony chorobami genetycznymi, dziedzicznymi i przewlekłymi człowiek w wieku 18-50 lat. Dawstwo szpiku jest anonimowe, dobrowolne i bezpłatne.

 

Karolina Kozieł

Fot. Fundacja DKMS

Dzień Dawcy Szpiku w najbliższą niedzielę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się