:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Ewa Markowska-Bzducha i posłowie PiS spotkali się z mieszkańcami Wolanowa [FOTO]

Kandydatka na wójta gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha zorganizowała spotkanie z mieszkańcami gminy, w którym wzięli udział ministrowie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Była to doskonała okazja do zapoznania się z programem wyborczym kandydatki oraz porozmawianiem na ważne tematy dotyczące gminy. Spotkanie zgromadziło wielu mieszkańców gminy Wolanów.

Ewa Markowska-Bzducha zaznaczyła, że jej program powstał w wyniku rozmówi i konsultacji z mieszkańcami gminy Wolanów.

- Mój program powstał w trakcie odwiedzania państwa domów, rozmów z mieszkańcami. Myślę, że bardzo ważne jest słuchać. Wójt jest po to, żeby w imieniu mieszkańców te ich potrzeby zaspokajać. Czego ludziom brakuje? Właśnie większego wsłuchania się w ich potrzeby, dialogu ze społeczeństwem przed podejmowaniem decyzji. I jeśli mnie państwo wybiorą, ja chcę prezentować taką otwartość. Istotnym elementem są inwestycje infrastrukturalne, pozyskiwanie środków zewnętrznych, żeby szybciej można je było realizować. Wszyscy mówią o budowie kanalizacji, to jest pierwsza inwestycja, kolejna rzecz to budowa dróg, szczególnie chodników, oświetlenia ulicznego, rozbudowa sieci gazowej. Marzę także o tym, żebyśmy mieli piękne tereny publiczne, które byłyby wizytówką gminy – mówiła Ewa Markowska-Bzducha.

Wśród priorytetów do zrealizowania w gminie kandydatka PiS na wójta wymieniała także m.in. przywrócenie posterunku policji w Wolanowie, rewitalizację strażnicy OSP, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, wsparcie dla inicjatyw lokalnych.

Obecny na spotkaniu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk opowiedział o rządowym programie przeznaczającym środki na drogi lokalne. Zaznaczył, że jest to duża szansa na rozwój gminy.

- W roku 2018 rząd PiS przeznaczył 1 mld 300 mln zł na wsparcie inwestycji drogowych gminnych i powiatowych. Nie tylko jezdni, ale także ciągów pieszo-rowerowych, chodników. To są dzisiaj inwestycje najbardziej potrzebne. Bo nam jest potrzebne poczucie bezpieczeństwa w naszej najbliższej okolicy, tam gdzie mieszkamy. W tym tygodniu sejm przyjął ustawę o funduszu dróg samorządowych. Dzięki temu, już w następnym roku, niebagatelna, wielokrotnie wyższa kwota, jak w roku bieżącym, będzie skierowana na wsparcie inwestycji remontu, budowy, przebudowy dróg samorządowych. Ponad 6 mld zł, w przeciągu 10 lat ponad 35 mld zł. Mam nadzieję, że w niedługim czasie prezydent podpiszę ustawę i będziemy mogli rozpocząć nabory na dofinansowanie inwestycji – deklarował Andrzej Adamczyk.

Minister Marek Suski zaznaczył, że gmina Wolanów potrzebuje włodarza fachowca, ponieważ jest tu wiele do zrobienia, a Ewa Markowska-Bzducha wykazuje do tego odpowiednie kompetencje.

- Gmina Wolanów jest gminą w której potrzeba wykonać gigantyczną pracę, trzeba mieć umiejętności, pracowitość i taką osobą jest Ewa Markowska-Bzducha. Mogę zadeklarować, że środki które są z różnych programów, m.in. drogowe, kanalizacyjne będą płynęły tutaj i jestem przekonany, że nastąpi tu szybka poprawa. Takich ludzi jak pani Ewa potrzeba nam do pracy w samorządzie, bo jest to fachowiec od finansów samorządowych, praktyk od terenów wiejskich i małych miejscowości, osoba, która jest niezwykle pracowita i jest osobą, która potrafi z każdym rozmawiać, nie zajmuje się wojnami politycznymi. Z całą pewnością będzie potrafiła współpracować z każdym, niezależnie od przynależności politycznych – mówił Marek Suski.

Poseł Anna Kwiecień zwróciła uwagę na to, że aby móc kierować gminą i pozyskiwać odpowiednie środki zewnętrze potrzebne jest ogromne doświadczenie.

- Ewa jest osobą ciepłą. Potrafi dostrzegać prywatne problemy indywidualnych osób. W takich prywatnych rozmowach, kiedy rozmawiałyśmy na temat gminy potrafi opowiedzieć o konkretnej rodzinie i ich problemach. To pokazuje, jak jest niezwykle empatyczna i jak ważna jest dla niej ta gmina. Z racji tego, że ma doświadczenie pracy w ministerstwie, będzie wiedziała, skąd i w jaki sposób pozyskiwać środki finansowe na rozwój gminy. To jest po prostu kwestia ogromnego doświadczenia – powiedziała Anna Kwiecień.

Ewa Markowska-Bzducha zaznaczyła, że zdecydowała się na kandydowanie na wójta gminy Wolanów ponieważ jest lokalną patriotką.

- Ja będę wójtem wszystkich państwa i każda miejscowość w gminie będzie dla mnie równie ważna. Mnie cechuje taki patriotyzm lokalny. My mieszkamy w pięknych miejscach, tego mi brakowało, kiedy pracowałam w Warszawie. Chcę być tu na miejscu, to jest moje miejsce na ziemi, to jest mój dom, ja się z tym miejscem identyfikuję – powiedziała kandydatka na wójta gminy Wolanów.


Ewa Markowska-Bzducha i posłowie PiS spotkali się z mieszkańcami Wolanowa [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się