:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Fala potrąceń na radomskich drogach. Policja apeluje o ostrożność

Wypadki, potrąceń radomskich drogach Policja apeluje ostrożność - zdjęcie, fotografia

W środę oznakowanych przejściach dla pieszych doszło do pięciu potrąceń. W czwartek rano policja otrzymała informacje o kolejnych dwóch. – Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych - przypomina Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

 

W środę przed godz. 16:00 na ul. Słowackiego na oznakowanym przejściu dla pieszych 48-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Ford potrąciła 81-letnia kobietę. Kolejne miało miejsca po godz. 16:00 na ul. 1905 roku. Nieustalony pojazd na przejściu potrącił pieszego. Z kolei przed godz. 18:00 na ul. Chrobrego na oznakowanym przejściu dla pieszych 57-letni kierowca Hondy potrącił 71-letnią kobietę. Ok. godz. 18:20 37-latek kierujący pojazdem marki Ford potrącił na przejściu 24-latka. Natomiast przed godz. 19 na ulicy Chrobrego 52-letni kierowca Forda potrącił na przejściu 16-latka. Pięć osób trafiło do szpitala.

Do kolejnych dwóch potrąceń doszło w czwartek rano. Pierwsze z nich miało miejsce ok. godz. 7:00 u zbiegu ulic Orląt Lwowskich oraz Zbrowskiego. Od ul. 11 Listopada w kierunku ul. Żółkiewskiego jechał pojazd marki Citroen. 40-letnia kierująca na przejściu dla pieszych potrąciła 48-letnią pieszą. Natomiast ok. 7.20 na ul. Jana Pawła II na przejściu dla pieszych 32-letni kierowca Hondy, jadąc w kierunku Grzecznarowskiego, potrącił kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność. Do kierowców zwracamy się z prośbą o zmniejszenie prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i duże skupienie. Natomiast do pieszych apelujemy o dokładne rozglądanie się i zwracanie uwagi na prędkość z jaką poruszają się nadjeżdżające pojazdy, tak aby przejście odbyło się w sposób bezpieczny – Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy KMP Radom.

 

Małgorzata Stasiak


Fala potrąceń na radomskich drogach. Policja apeluje o ostrożność komentarze opinie

  • gość 2017-12-07 20:16:24

    Rodzine Pani 81 letniej potrąconej na Słowackiego proszę o kontakt [email protected]

Dodajesz jako: Zaloguj się