:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania już w najbliższą niedzielę zawita do Przysuchy!

Kiedy: 2018-04-15 , godzina: 10:00 | Gdzie: Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze przy ul. Dembińskich 11

Sport - Inne, Festiwal Kinder+Sport Radość Pływania najbliższą niedzielę zawita Przysuchy! - zdjęcie, fotografia

15 kwietnia w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze, w godzinach 10.00-14.00 odbędzie się trzeci z dziesięciu Festiwali Kinder+Sport Radość z Pływania. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywności fizycznej poprzez zabawę wśród najmłodszych oraz ich rodzin! Gościem specjalnym Festiwalu będzie olimpijczyk i ambasador programu Kinder+Sport – Paweł Korzeniowski.

 

Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze aktywizuje najmłodszych razem z Kinder+Sport

To 2. sezon, kiedy Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze przy ul. Dembińskich 11 stawia na naukę pływania poprzez zabawę i wspólnie z programem Kinder+Sport realizuje wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin!

– Gdy dowiedzieliśmy się o programie Kinder+Sport Radość z Pływania, od razu wiedzieliśmy, że nasz ośrodek musi do niego przystąpić. Z perspektywy czasu wiemy, że była to właściwa decyzja. Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze zostało wyposażone w sprzęt sportowy do nauki pływania, który wspomaga i uatrakcyjnia zajęcia, w których biorą  udział dzieci – mówi Elżbieta Żytniak, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.

– Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania to świetna okazja do zaprezentowania na czym tak naprawdę polega nauka pływania poprzez zabawę. W tym wydarzeniu ważną rolę odgrywają rodzice i rodzeństwo pływaków, którzy swoją obecnością i wspólnym kibicowaniem będą zagrzewać dzieci do aktywności – dodaje Magdalena Osuchowska, instruktor z PCSiR w Przysusze.

 

Pod okiem Mistrza

Podczas niedzielnego Festiwalu blisko 120 dzieci ze szkół podstawowych w Przysusze zostanie zaproszonych do udziału w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprowadzi sam Paweł Korzeniowski – były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport.

– Swoją przygodę z pływaniem rozpocząłem w wieku 7 lat i do dziś jest to moja ulubiona forma spędzania aktywnie czasu. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do nauki pływania – i tu ogromna praca spoczywa na rodzicach, jednak wiem również, jak istotna jest atmosfera podczas pierwszych zajęć pływania i dlatego wraz z programem Kinder+Sport w caleł Polsce organizujemy Festiwale pływania! Chcemy inspirować dzieci i ich rodziców do bycia aktywnymi –  podkreśla Paweł Korzeniowski.

Pod okiem Mistrza oraz profesjonalnego zespołu trenerów zarówno chłopcy, jak i dziewczynki będą zaproszeni do udziału w licznych grach i zabawach oswajających je z wodą, będą mogli nauczyć się współpracy z rówieśnikami i zasad fair play. Każde dziecko aktywnie uczestniczące w Festiwalu zostanie nagrodzone medalem oraz otrzyma dyplom Radosnego Pływaka Kinder+Sport Radość z Pływania.  

 

O programie Kinder+Sport

Kinder+Sport to międzynarodowy program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U postaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa nam jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu!

W Polsce Kinder+Sport realizowany jest od 2008 roku i co sezon aktywizuje blisko 70 tysięcy dzieci. Aktywności Kinder+Sport związane z promocją pływania objęte są honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Źródło i foto: Generations Sp. z o.o. Sp. k

Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania już w najbliższą niedzielę zawita do Przysuchy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się