:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Forum Samorządowe przedstawiło kandydatów do Rady Powiatu Radomskiego [FOTO]

Odpartyjnienie powiatu radomskiego i zarządzanie nim przez osoby z doświadczeniem samorządowym. To idea członków Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe, którzy kandydują na radnych powiatu radomskiego.

- Wykorzystujemy znużenie mieszkańców, wyborców powiatu radomskiego tym, że powiatem radomskim zarządzają partie. Chcemy budować nową jakość, bezpartyjną. Skupiamy wokół siebie ludzi, którzy mają doświadczenie samorządowe. Kilku z nas pełniło funkcję burmistrza, wójta na terenie powiatu radomskiego. Są radni gminni i powiatowi. Osoby, które pracowały w samorządach gminnych. Liczymy na to, że udane wybory spowodują, że powiatem radomskim będą zarządzali ludzie posiadający duże doświadczenie i wiedzę, a nie są uwiązani w partyjne powiązania. Coś takiego w radzie powiatu radomskiego jak dyscyplina partyjna podczas głosowania czy hierarchiczna zależność członków partii od szefa, lidera są dla nas wartościami obcymi. Uważamy, ze samorząd może funkcjonować bez tych zależności, bez tych cech, które są charakterystyczne dla układów partyjnych – mówi Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa i lider Forum Samorządowego.

Program Forum Samorządowego składa się z 6 głównych punktów:

1. Odpartyjnienie powiatu

2. Budowa, przebudowa, modernizacja dróg powiatowych – poprawienie infrastruktury drogowej w powiecie, współpraca miedzy gminami w tym zakresie.

3. Zwiększenie dostępności mieszkańców do opieki medycznej i usług opiekuńczych – utrzymanie i modernizacja szpitali w Iłży i Pionkach, zwiększenie nakładów na funkcjonowanie oddziałów i opieki geriatrycznej, usług opiekuńczych, domów opieki nad osobami starszymi, stworzenie ośrodków integracji międzypokoleniowej.

4. Dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy oraz aspiracji i oczekiwań młodych mieszkańców powiatu – rozwój szkół i klas branżowych, szkolnictwa zawodowego, wsłuchiwanie się w potrzeby pracodawców i aspiracje uczniów, analiza rynku pracy.

5. Transport publiczny – rozwój zwartego i kompleksowego systemu komunikacji zbiorowej obsługującej teren powiatu radomskiego i miasto Radom, partycypowanie w kosztach przez gminy, nowoczesne, bezpieczne autobusy, kursujące z częstotliwością odpowiadającą potrzebom mieszkańców.

6. Ochrona środowiska – realizacja projektów ekologicznych, edukacja, walka ze smogiem i dzikimi wysypiskami śmieci.

Kandydaci Forum Samorządowego na Radnych Powiatu Radomskiego:

Okręg 1: Miasto Pionki, Gmina Pionki

Henryk Rybak, Marek Janeczek, Barbara Glimasińska, Beata Szewczyk, Anna Dusza, Grzegorz Sztyber.

Okręg 2: Miasto i Gmina Iłża, Gmina Wierzbica

Cezary Drzewi, Agnieszka Dąbrowska, Adam Kosel, Katarzyna Kominek, Marian Kruszewsk.

Okręg 3: Miasto i Gmina Skaryszew, Gmina Kowala

Ireneusz Kumięga,Arkadiusz Pięta,Artur Janiak,Dorota Ołub,Elżbieta Piasecka,Monika Leśniewska,Magdalena Kos.

Okręg 4: Gmina Jedlnia-Letnisko, Gmina Gózd

Mariusz Ruszkowski,Wojciech Kowalski,Aneta Mosionek, Damian Kandzior,Agnieszka Bednarczyk,Emilia Sowa.

Okręg 5: Gmina Jastrzębia, Gmina Jedlińsk

Wojciech Walczak,Maria Gryglewska,Karol Michalec,Bernarda Kowalczyk,Janusz Wójcik,Magdalena Janicka.

Okręg 6: Gmina Przytyk, Gmina Wolanów, Gmina Zakrzew

Anna Młynarczyk,Jan Szymańsk, Jacek Paździór, Marcin Walczak,Małgorzata Jopek,Grzegorz Prawda,Aneta Szczepanik.


Forum Samorządowe przedstawiło kandydatów do Rady Powiatu Radomskiego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się