:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Gala konkursu Radom Obywatelski

Informacje z Radomia i okolic , konkursu Radom Obywatelski - zdjęcie, fotografia

Prezydent Miasta Radosław Witkowski zaprasza przedstawicieli wszystkich radomskich organizacji pozarządowych oraz aktywnych grup obywatelskich, a także seniorów na galę wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Radom Obywatelski” połączoną z wręczeniem nagród w konkursie „Miejsca Przyjazne w Radomiu”.

 

Konkurs ma na celu nagrodzenie lokalnych organizacji pozarządowych, społecznego zaangażowania mieszkańców miasta, a także firm i przedsiębiorstw, które w ubiegłym roku wykazały właściwą postawę społeczną i obywatelską, podejmując i realizując działania na rzecz mieszkańców Miasta Radomia. Konkurs obejmuje 3 kategorie inicjatyw i postaw obywatelskich:

• Dobre Praktyki 2017,

• Dobroczyńca Roku 2017,

• Darczyńca Roku 2017.

W ramach kategorii „Dobre Praktyki” promowane będą najlepsze przedsięwzięcia z zakresu usług świadczonych na rzecz mieszkańców Radomia przez organizacje pozarządowe. Kategoria skierowana jest na rzecz organizacji pozarządowych realizujących przedsięwzięcia nowatorskie i oryginalne, odpowiadających oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców miasta, które służyć mają rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych, promowaniu działalności sektora pozarządowego oraz budowaniu pozytywnego wizerunku Miasta Radomia.

W ramach kategorii „Dobroczyńca Roku” nagrodzone zostanie społeczne zaangażowanie osób fizycznych. W tej kategorii spośród zgłoszonych osób, zostanie wybrany „Dobroczyńca Roku”, który wspiera działalność organizacji pozarządowych, jest jej/ich członkiem lub wolontariuszem, realizuje inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności Miasta Radomia.

W ramach kategorii „Darczyńca Roku” nagrodzone zostanie społeczne zaangażowanie Przedsiębiorców. W tej kategorii spośród zgłoszonych firm, zostanie wybrany „Darczyńca Roku”, który w swojej codziennej działalności, poprzez swoją obywatelską postawę, wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców Miasta Radomia, a także radomskie organizacje pozarządowe.

Konkurs „Miejsca Przyjazne w Radomiu” ma na celu wyróżnienie oraz promowanie miejsc, instytucji oraz organizacji przyjaznych Seniorom oraz Osobom z niepełnosprawnością działających w Radomiu: kawiarni, sklepów, aptek, instytucji kulturalnych, edukacyjnych, użyteczności publicznej i innych, które z uwagi na oferowane usługi, stosowane zniżki oraz dostępność architektoniczną wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Seniorów oraz Osób z niepełnosprawnością, w których czują się one miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane.

Uroczystość odbędzie się 12 czerwca 2018 r., o godz. 17.00 w sali koncertowej w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska.

 

Źródło i foto: UM Radom

Gala konkursu Radom Obywatelski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się