:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Głaz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości [FOTO]

Głaz, upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stanął przy Dębie Wolności na skwerku obok Resursy Obywatelskiej. Jego pomysłodawcą jest radny Adam Bocheński.

 

- Wiele instytucji rządowych, samorządowych, lokalnych, szkół czy osób prywatnych chce w jakiś sposób uhonorować i uczcić tę wspaniałą datę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. I ja też jako obywatel miasta, radomianin chciałem się w to włączyć. Początkowo nie wiedziałem w jaki sposób, ale pomyślałem, że najlepiej w trwały, który przetrwa i następne pokolenia będą mogły je zobaczyć - mówił radny Adam Bocheński. 

Pierwszy raz radny przedstawił swój pomysł wczesną wiosną tego roku na Radzie Miejskiej.

- Radni się zgodzili i zaczęły się formalności, dosyć trudne i skomplikowane. Potrzebowaliśmy m.in. zgody konserwatora, Wydziału Architektury, również MZDiK. Szczęśliwie przebrnęliśmy przez nie i z tego chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten głaz się tu pojawił - dodał pomysłodawca.

Koszty łącznie z opłatami urzędowymi nie przekroczyły 1 tys. zł.

 

 


Głaz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się