14°C pochmurno

Głosowanie na projekty BO 2018 dobiegło końca

Informacje z Radomia i okolic , Głosowanie projekty dobiegło końca - zdjęcie, fotografia

Zakończyło się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2018. W tym roku wzięło 12 035 osób. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone do 14 lipca.

 

Wśród głosujących 7317 osób zdecydowało się wypełnić ankietę papierową, a 4718 wybrało formę internetową – czyli o 200 głosów więcej niż poprzednio. Większą popularnością ciesza się także punkty mobilne. Te wyjeżdżały aż 150 razy, czyli 50 razy więcej niż w ubiegłym roku. Do późnych godzin, a w ostatnim dniu głosowania do północy, działała też linia alarmowa.

Za uczestnictwo i promocję w wydarzeniu podziękował mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

– Dzięki temu, kolejny raz, niemal 5 mln zł zostanie rozdysponowanych dokładnie tak, jak życzyli sobie tego mieszkańcy Radomia. To pokazuje, że radomianie chcą decydować o tym jak wygląda ich najbliższe otoczenie i jak wydawane są pieniądze – mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Wyniki głosowania zostaną poznamy do 14 lipca.

– Już dziś zapraszamy na ogłoszenie wyników. Podobnie jak w ubiegłym roku ogłosimy je w przestrzeni miejskiej, tak żeby wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w tym wydarzeniu – dodał dyrektor Tyczyński.

W październiku z kolei odbędą się warsztaty ewaluacyjne. Podsumowany zostanie wówczas Budżet Obywatelski 2018, a uczestnicy rozpoczną przygotowania do edycji BO 2019.

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: UM Radom

Głosowanie na projekty BO 2018 dobiegło końca komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na TwojRadom.pl

Informacje z Radomia i okolic , Radom - więcej informacji