:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Gmina Kowala. Dożynek 2018 nie będzie

Powiat Radomski, Gmina Kowala Dożynek będzie - zdjęcie, fotografia

Planowane na 26 sierpnia Dożynki Gminne KOWALA 2018 nie odbędą się. Jak informuje wójt gminy Kowala Tadeusz Osiński, powodem jest ograniczenie środków przeznaczonych na organizację dożynek.

 

– W styczniu tego roku mieliśmy już umówione zespoły De Mono i Skaner oraz satyryka Marcina Dańca i przygotowany program dla dzieci. W budżecie gminy mieliśmy zarezerwowane na ten cel 180 tys. zł,  niestety radni dokonali zmian w uchwale budżetowej, w związku z czym musieliśmy odwołać artystów i całą imprezę – tłumaczy wójt gminy Kowala Tadeusz Osiński.

Przypomnijmy, 2 lutego 2018 roku podczas sesji Rady Gminy Kowala radni dokonali zmian w uchwale budżetowej, ograniczając tym samym środki na organizację dożynek. Za ograniczeniem środków głosowali następujący radni: Tadeusz Marczykowski, Arkadiusz Pięta, Dariusz Chruślak, Mieczysław Gębski, Barbara Kołodziejczyk, Dariusz Parszewski, Tadeusz Skopek oraz Lucyna Szmit.

– Z promocji gminy zostało nam ok. 100 tys. zł, gdybym przeznaczył te środki na same dożynki, to na inne wydatki związane z promocją nie mielibyśmy już nic – dodaje gospodarz gminy. – Ponadto, wiceprzewodniczący Arkadiusz Pięta wypowiadał się do jednej z gazet, że Rada Gminy w każdej chwili może przesunąć środki na organizację. Problem w tym, że o dożynkach to się myśli w styczniu, a nie na miesiąc przed. Teraz to jest musztarda po obiedzie. Chyba, że wiceprzewodniczący jest w stanie wskazać zespoły czy kabarety, które nie mają zarezerwowanych terminów na pół roku do przodu, to może wtedy się podejmę – dodaje.

Warto dodać, że to pierwsza taka sytuacja w tej kadencji.

– Szkoda tym bardziej, że tradycja dożynkowa w naszej gminie została przywrócona w 2015 roku, bo poprzedni wójt nie kultywował tej tradycji. Co prawda, były organizowane imprezy, m.in. Dni Kowali i towarzysząca im rekonstrukcja bitwy pod Kowalą, ale nie było ani wieńców dożynkowych, ani atmosfery, jaka jest na dożynkach – stwierdza wójt gminy Kowala.

Przed nami natomiast w niedzielę, 12 sierpnia na stadionie gminnym w Kowali odbędzie impreza z cyklu Niedziela z Powiatem, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.

– Udział wezmą w niej starosta radomski oraz naczelnicy wydziałów. To dobra inicjatywa, bo mieszkańcy będą mogli ich zapytać o najważniejsze sprawy, które załatwiają w Starostwie, m.in. sprawy komunikacji, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, pozwolenia na budowę czy sprawy geodezyjne. Przy tym będą występy zespołów muzycznych i ludowych z terenu powiatu radomskiego, więc z pewnością atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy na to wydarzenie już dziś – zachęca do udziału Tadeusz Osiński.


Gmina Kowala. Dożynek 2018 nie będzie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-09 10:29:17

    Tylko imprezy organizowane przez poprzedniego wójta były dużo lepsze niż obecne "dożynki"

  • gość 2018-08-09 14:06:45

    Najlepszym kabaretem byłby występ Tadeusz Ośińskiego, oczywiście w stanie wskazującym. Na Golcach występ Wójta był przedni.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 07:54:56

    Wójt znowu byłby w stanie wskazującym i by napewno zgubił szczękę. Panie wójcie już czas ze sceny zejść

Dodajesz jako: Zaloguj się