:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Handlowali zepsutą żywnością na cmentarzu przy ul. Witosa

Interwencja, Handlowali zepsutą żywnością cmentarzu Witosa - zdjęcie, fotografia

W dniu 01.11.2018 roku strażnicy tradycyjnie jak co roku patrolowali tereny wokół radomskich nekropolii zwracając szczególną uwagę na ład i porządek publiczny oraz czuwali nad prawidłowością usytuowania miejsc handlu, na które pozwolenia wydawał Zakład Usług Komunalnych w Radomiu.

 

W trakcie kontroli stanowisk handlowych przy ulicy Witosa o godzinie 10:40 do patrolu podeszła kobieta informując, że na jednym ze stanowisk sprzedawane są spleśniałe obwarzanki.

Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że w kilku (trzech) workach znajduje się spleśniała żywność. Osoba sprzedająca obwarzanki posiadała zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej oraz umowę z właścicielem stoiska. Strażnicy nakazali natychmiastowe zaprzestanie prowadzenia sprzedaży zepsutego towaru i wylegitymowali osoby prowadzące handel.

Nie nadająca się do sprzedaży żywność została zdjęta ze stoiska a osoby prowadzące handel nie potrafiły wytłumaczyć zaistniałej sytuacji.

Na miejsce interwencji wezwano właściciela towaru, który został poinformowany o stwierdzonych nieprawidłowościach i został zobowiązany do zaprzestania handlu obwarzankami co natychmiast uczynił.

Funkcjonariusze sporządzili szczegółową dokumentacje służbową oraz materiał zdjęciowy. Dokładnie zlustrowano cały posiadany przez osoby towar i w pozostałych workach nie stwierdzono nieświeżej żywności.

Właściciela stoiska oraz osoby handlujące poinformowano, że cała dokumentacja wraz ze sporządzonym materiałem zdjęciowym zostanie przekazana Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej celem wykorzystania zgodnie z kompetencjami.

 

Źródło i foto: Straż Miejska Radom

Handlowali zepsutą żywnością na cmentarzu przy ul. Witosa komentarze opinie

  • Jola - niezalogowany 2018-11-03 21:13:27

    Właściciel powinien ,,zezrec przynajmniej jedna wiązkę tych obwarzanków , a po kontroli towar powinien wywalić do kosza , znając życie Pan xxx przeniósł się w inne miejsce , dlatego nie wolno kupować takiego towaru , każdy łapa sięga , jeden kichnie , drugi kaszlnie ...a najwięcej kupuja to ludzie dla dzieci . Powinien być zakaz handlu jedzeniem na ulicy , przede wszystkim przy jezdniach gdzie wszystko leci na żywność .

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 00:42:34

    Jola... a kupujesz jablka?? One rosna w sadach przy trasach szybkiego ruchu

Dodajesz jako: Zaloguj się