:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Handlowały podrabianą odzieżą

Kronika kryminalna, Handlowały podrabianą odzieżą - zdjęcie, fotografia

Grójeccy policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej kolejny raz przejęli nielegalną odzież i obuwie. Wszystkie rzeczy miały nieoryginalne znaki identyfikacyjne producentów. Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na blisko 100 tys. zł.

 

Policjanci z grójeckiego Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą, pracując nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, ujawnili trzy takie przypadki.

W jednym z grójeckich sklepów odzieżowych prowadzonym przez 36-letnią obywatelkę Azerbejdżanu mieszkającą na terenie powiatu grójeckiego policjanci ujawnili i zabezpieczyli ubrania oraz obuwie znanych marek. Rzeczy były podrobione, tak aby klienci myśleli, że kupują towar oryginalnie wyprodukowany przez producenta.

Natomiast w niedzielę na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie funkcjonariusze zlikwidowali stoisko z podrabianymi wyrobami odzieżowymi znanych marek. Oferowane rzeczy sprzedawała 52-letnia obywatelka Bułgarii. Kolejnego dnia w jednym ze sklepów należącym do 60-letniej mieszkanki powiatu białobrzeskiego mundurowi zabezpieczyli artykuły odzieżowe oraz akcesoria znanych i drogich marek. W tym przypadku wszystkie rzeczy również nosiły nieoryginalne znaki identyfikacyjne producentów.

Wartość zabezpieczonego towaru została oszacowana na kwotę niemal 100 tys. zł. Zgodnie z przepisami ustawy prawo własności przemysłowej za nielegalne używanie znaku towarowego, kobietom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło i foto: Policja Mazowiecka

Handlowały podrabianą odzieżą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się