:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Hiszpański podróżnik okradziony w radomskim parku. Pomogli dobrzy ludzie

Interwencja, Hiszpański podróżnik okradziony radomskim parku Pomogli dobrzy ludzie - zdjęcie, fotografia

Frederic Barnet, hiszpański podróżnik został okradziony i zniszczono mu rower. Na szczęście znalazło się wielu mieszkańców naszego miasta, którzy udzielili mu bezinteresownej pomocy.

W niedzielę, 5 sierpnia roku o godzinie 12:20 patrol Straży Miejskiej patrolujący centrum miasta zauważył machającego w ich kierunku mężczyznę (wyglądało to na prośbę o pomoc). Na miejscu podczas rozmowy mężczyzna wskazał strażnikom starszego mężczyznę, który został napadnięty w Parku Kościuszki.

Mężczyzna ten okazał się obywatelem Hiszpanii, obieżyświatem, który na rowerze zwiedza cały świat.

W trakcie rozmowy okazało się również, że podczas jego pobytu w parku nieznani sprawcy skradli mu sakwę z dwoma aparatami fotograficznymi i telefon komórkowy. Dodatkowo uszkodzili mu rower, którym podróżuje po świecie.

Mężczyzna zgłosił całą sytuacje na Policję, która prowadzi postępowanie.

W związku z tym, iż mężczyzn pozostał bez środków do życia udzielono niezbędnej pomocy.

Małżeństwo, które zatrzymało się przy podróżniku zobowiązało się naprawić mu rower, oraz zapewniło środki spożywcze, ksiądz z Katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny udzielił finansowego wsparcia, Straż Miejska w Radomiu zapewniła poszkodowanemu zakwaterowanie w Hostel & Retro Pub przy ulicy Rynek 6 w Radomiu. Dodatkowo właściciel Hostelu zapewnił wyżywienie dla Frederico.

Wszystkich informacji o podróżniku Fredericu Barnet można dowiedzieć się na jego oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

 

Źródło: Straż Miejska w Radomiu

Fot. Frederic Barnet Facebook 

Hiszpański podróżnik okradziony w radomskim parku. Pomogli dobrzy ludzie komentarze opinie

  • gość 2018-08-06 23:01:18

    Świetna promocja dla miasta,motyla noga !

Dodajesz jako: Zaloguj się