:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

I Radomski Piknik Militarny z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej

Kiedy: 2018-09-30 , godzina: 12:00 | Gdzie: Plac Corazziego, ul. Żeromskiego 53

Inne, Radomski Piknik Militarny okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 30 września na Placu Corazziego w Radomiu odbędzie się piknik militarny organizowany przez 6 Mazowiecką Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej. Przewidziano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Prezentować się będą służby mundurowe oraz instytucje państwowe, przewidziane są również konkursy z nagrodami i testy sprawnościowe. Odbędą się również koncerty orkiestry wojskowej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Piknik rozpocznie msza święta polowa w Kościele Garnizonowym z uczestnictwem żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej o godzinie 12.00.

Następnie na Palcu Corazziego odbędą się główne atrakcje. Posłuchać będzie można koncertu na żywo orkiestry wojskowej oraz Młodzieży z Orkiestry Dętej ze Zwolenia. Wystąpi również Dowódca 6 MBOT płk Grzegorz Kaliciak, który odpowie na pytania związane z Wojskami Obrony Terytorialnej. Uczestnicy będą mogli włączyć się do dyskusji, będzie miała miejsce w muszli koncertowej na Placu. Wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i osób starszych spotkać będzie przy namiotach promocyjnych. 

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dowodzi płk Grzegorz Kaliciak.

Obecnie w WOT służbę pełni 13,2 tys. żołnierzy, w tym 10,8 tys. ochotników oraz 2,3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany powołań do służby zakładają, że do końca 2018 roku w strukturach WOT może służyć do 20 tys. żołnierzy, w tym nie więcej niż 17 tys. żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Tzw. „mapa drogowa” budowy formacji zakłada napływ ochotników na poziomie około 10 tys. rocznie, oznacza to, że na koniec roku 2019 w WOT służyć będzie do 30 tys. żołnierzy.

 

Źródło i foto: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

I Radomski Piknik Militarny z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się