:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Iłża. Pobiegli dla Agaty [FOTO]

Ponad dwustu biegaczy wzięło udział w VI Iłżeckim Półmaratonie Charytatywnym. Imprezę zorganizowała Gmina Iłża przy pomocy Stowarzyszenia Iłża Pędzi.

W biegu wzięli udział biegacze z okolicznych miejscowości, m.in. ze stowarzyszeń: Biegiem Radom, Zabiegane Starachowice, Zabiegany Zwoleń czy OstroBiec.

Tradycyjnie biegi odbyły się na dwóch dystansach: 21 i 10 km, czyli Charytatywna Dycha. Był także bieg dla najmłodszych.

Jako pierwszy w półmaratonie na metę dobiegł Michał Kolaszt ze Stowarzyszenia Iłża Pędzi z czasem 1:19:46, drugi był Mariusz Łękawski również z Iłża Pędzi z czasem 1:19:59 a trzeci Rafał Osiński z Biegiem Radom - 1:20:21.

Wśród kobiet pierwsza była Monika Mosiołek z Biegnę żeby Bartek mógł biegać, druga Kinga Jagieło z Husaria Race Team a trzecia Martyna Hert-Gajewska z OstroBiec.

Odznaczenia i puchary wręczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Iłży – Józef Skrobisz, Marek Łuszczek, wiceburmistrz Iłży, Magdalena Jachowicz EDP Renewables oraz Marcin Nowak Prezes Iłża Pędzi. Wśród uczestników została rozlosowana nagroda w wysokości tysiąca złotych. Sponsorem imprezy była Gmina Iłża i właściciel fermy wiatrowej - EDB Renewables.

W tym roku, po raz pierwszy od 6 lat, biegacze pobiegli dla Agaty, 15-letniej iłżanki, która choruje na rzadką odmianę anemii.

- Dotychczas zbieraliśmy pieniądze na budowę hospicjum w Alojzowie, tym razem wspólnie z miastem postanowiliśmy pomóc Agacie – tłumaczy Marcin Nowak, prezes Stowarzyszenia Iłża Pędzi. – Cieszymy się, że tyle osób wzięło udział w biegu, bo frekwencja była rekordowa.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie Agaty, przy czym 5 tysięcy złotych zobowiązała się przekazać firma EDP Renewables. Firma ufundowała również bidony dla biegaczy. Część pieniędzy z pakietów startowych na leczenie przekaże również organizator, była też zbiórka wśród uczestników.

- Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że tyle osób postanowiło pomóc córce, Agata też jest przeszczęśliwa. Rośnie serce jak tyle osób chce pomagać – mówiła mama dziewczyny.

Sama zainteresowana niestety nie mogła być na imprezie, bo już 4 października w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu ma przeszczep. Była za to jej cała rodzina.

To nie pierwsza inicjatywa Stowarzyszenia Iłża Pędzi. Niedawno podczas biegu Siódemka w Podobłoczach odbyła się zbiórka na leczenia Antka Lisa.

– Obiecałem mu wtedy, że z nim pobiegnę półmaraton i słowa dotrzymałem a chłopak był zachwycony – wyjaśnia Marcin Nowak.

 

Źródło i foto: UMiG Iłża

Iłża. Pobiegli dla Agaty [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się