:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

"Imieniny Grzecznarowskiego" w Resursie Obywatelskiej

Kiedy: 2018-03-19 , godzina: 17:00 | Gdzie: Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16

Wydarzenia,

Już dziś w Resursie Obywatelskiej odbędzie się spotkanie poświęcone w całości osobie Józefa Grzenarowskiego, posła, prezydenta Radomia i społecznika. Na "Imieniny Grzecznarowskiego" "Imieniny Józefa" zaprasza radomskie SLD. Start o godz. 17:00.

 

Data spotkania została wybrana nieprzypadkowo. W tym dniu Józef Grzecznarowski obchodził swoje imieniny.

- Będziemy starali się odtworzyć atmosferę, w jakiej w okresie międzywojennym prezydent był honorowany przez mieszkańców Radomia, ale również przybliżyć mniej znane historie z jego życia - mówi Marcin Dąbrowski, przewodniczący radomskiego SLD i jeden z pomysłodawców projektu.

Gośćmi będą córki Józefa Grzecznarowskiego, Danuta Grzecznarowska-Skrzypczyk i Halina Szpilman. O współpracy z solenizantem będą opowiadali również radomianie, którzy z nim współpracowali. Całe wydarzenie utrzymane będzie w konwencji teatralnej, a samego Grzecznarowskiego zagra Jarosław Rabenda. Będzie również orkiestra, ponieważ podczas imienin Grzecznarowskiego było to tradycją. Nie zabraknie tortu i dla każdego z gości ciastka - radomianki.

Zaproszeni otrzymali także parlamentarzyści, radni i prezydent Radomia. Tego samego dnia na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej zostanie złożony wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Józefowi Grzecznarowskiemu. Wniosek poparty będzie podpisami mieszkańców miasta.

Dodatkowo, organizatorzy zapowiadają realizację kilku pomysłów, mających na celu uhonorowanie osoby prezydenta i przybliżenie jego działalności politycznej i społecznej radomianom. 

Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp wolny.

 

Fot.: Wikipedia


"Imieniny Grzecznarowskiego" w Resursie Obywatelskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się